Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos

Viečiūnams – miestelio statusas

 2016-07-01

Šiandien posėdžiavusi Druskininkų savivaldybės Taryba pritarė sprendimo projektui dėl gyvenamosios vietovės pavadinimo ,,Viečiūnų kaimas“ pakeitimo į ,,Viečiūnų miestelis“. Viečiūnų seniūnijos seniūno Alvydo Varanio teigimu, kuriant Viečiūnų herbą, bendruomenė išreiškė pageidavimą pakeisti gyvenvietės statusą, nes Viečiūnai atitinka visus miesteliui keliamus  reikalavimus. Miesteliu laikoma kompaktiškai užstatyta gyvenamoji vietovė, turinti nuo 500 iki 3000 gyventojų, kurių daugiau kaip pusė dirbančiųjų dirba pramonėje, verslo bei gamybinės ir socialinės infrastruktūros srityse.

Druskininkų gyventojai kviečiami dalyvauti „Velomaratone“ ir laimėti riedlenčių parką

 2016-07-01

Šią vasarą Druskininkų gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas“ ir laimėti savo bendruomenei riedlenčių parką.  Pernai riedlenčių parkas atiteko Raudondvario bendruomenei, surinkusiai 298 narius. Šiemet įmonė „Amway“ ir „Velomaratonas“ konkursą skelbia antrą kartą ir suteikia galimybę mažesnių miestų ir miestelių bendruomenėms laimėti 5000 JAV dolerių riedlenčių parkui įrengti.

Nacionalinės ekspedicijos dalyvius druskininkiečiai pasitiko teatralizuotai

 2016-07-01

Vakar vakare Druskininkų savivaldybės vadovai, gausus būrys druskininkiečių ir kurorto svečių pasitiko LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ įgulą, kurią sudaro gerai žinomi veidai: ekspedicijos vadovas Alfredas Bumblauskas, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas- Svaras bei Arūnas Valinskas jaunesnysis.

Atlikti tyrimai patvirtino: Druskininkų oras – švarus

 2016-06-30

Nuo seno žinoma, kad Druskininkų klimatas ypatingas – gryno oro vonios atpalaiduoja, leidžia pamiršti nerimą ir stresą, stiprina sveikatą, padeda sveikti reabilitacijos periodu. Ši unikali savybė plačiai žinoma ir vertinama Lietuvos bei užsienio turistų. Į pušynų apsuptą kurortą atvykę svečiai jau pirmą dieną pastebi išskirtinę Druskininkų oro švarą ir poveikį sveikatai. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas juokauja, kad iš didmiesčių atvykę turistai pastebi, jog pirmą viešnagės dieną nuo tyro oro net svaigsta galva. Druskininkai jau šimtmečius yra žinomi ir vertinami dėl ištobulintos ir efektyvios mineralinio vandens, gydomojo purvo ir klimato terapijos. Atsižvelgiant į šių veiksnių svarbą, sistemingai atliekami visų kurortologinių faktorių tyrimai, didelis dėmesys skiriamas ir vieno iš minėtų veiksnių – oro kokybės tyrimams, kuriuos atlieka atestuoti viešąjį konkursą laimėjusios įmonės  „Kauno miesto aplinkos kokybės tyrimai“ specialistai. Oro kokybės tyrimai atliekami keturis kartus per metus, o rezultatai paskelbiami viešai.

Dėl škvalo padarinių likvidavimui skirtų lėšų savivaldybė kreipsis į Vyriausybę

 2016-06-30

Šiandien Druskininkų savivaldybės administracijos vadovai ir specialistai aptarė birželio 17 dieną praūžusio škvalo padarinių likvidavimo eigą bei gyventojams ir už tvarką atsakingoms įmonėms ir įstaigoms padarytus nuostolius bei jų kompensavimo klausimus. Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė sudarė kompetentingą komisiją, kuri išnagrinės savivaldybei gyventojų bei įstaigų pateiktus prašymus dėl škvalo padarytos žalos atlyginimo. Svarstydama nuostolių atlyginimą, komisija atsižvelgs į pagrįstus prašymus, prie kurių bus pateikti išlaidas pateisinantys dokumentai bei pagrįstai įrodyta, kad nuostoliai padaryti būtent birželio 17 dienos škvalo metu. Įvertinus škvalo padarytą žalą ir suskaičiavus padarinių likvidavimo išlaidas, Druskininkų savivaldybė kreipsis į LR Vyriausybę. 

Leipalingio laisvalaikio salė – šiltesnė ir patogesnė bendruomenei

 2016-06-30

Druskininkų savivaldybė tęsia Leipalingio laisvalaikio salės rekonstrukcijos darbus. Praėjusiais metais skirta lėšų salės vidaus sutvarkymui, kurio metu atnaujintos sienos ir lubos, pakeistas apšvietimas, iš pagrindų sutvarkyta scena, o šiais metais bus atlikti kapitaliniai stogo rekonstrukcijos darbai.      Praėjusiais metais duris atvėrus Leipalingio dvarui, iki tol Laisvalaikio salės pastate veikusios seniūnija ir biblioteka buvo iškeltos į renovuotas dvaro patalpas. Ir nors daug renginių vyksta dvare, leipalingiečiai labai norėjo išsaugoti dar sovietmečiu statytą laisvalaikio salę. Druskininkų savivaldybės mero teigimu, atsižvelgus į žmonių pageidavimus, savivaldybė kasmet skiria lėšų būtiniausiems salės tvarkymo darbams atlikti. „Tikrai suprantamas žmonių noras turėti erdvią salę, kurioje būtų galima organizuoti didesnius renginius, susibūrimus. Tai svarbu ne tik leipalingiečiams, bet ir gretimų kaimiškųjų bendruomenių žmonėms. Nors dėl riboto biudžeto neturime galimybių skirti lėšų viso pastato rekonstrukcijai, tačiau į situaciją žvelgiame praktiškai – sutvarkius vidų ir atlikus pilną stogo apšiltinimą bei paklojus naują dangą,  bendruomenė kultūrinę veiklą galės vykdyti daug jaukesnėse, o svarbiausia – šiltesnėse patalpose“,  – sakė R. Malinauskas.

Kvietimas dalyvauti šalies bendruomenių iniciatyvų konkurse „Mes – bendruomenė“

 2016-06-30

Kviečiame iki liepos 8 dienos pateikti paraišką šalies bendruomenių iniciatyvų konkurse „Mes – bendruomenė“. Šiemet projekto iniciatorė bendrovė „Maxima LT“ kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija atrinks net 10 šalies savivaldybių ar bendruomenių pateiktų projektų, kuriems įgyvendinti bus skirtas specialus finansavimas. Šiųmetės iniciatyvos prioritetai – aktyvaus vaikų laisvalaikio, taip pat sveikatingumo skatinimas bei daugiafunkcinių erdvių vietos bendruomenėms kūrimas.

Siūlyti savo projektus ir teikti paraiškas jų finansavimui gauti galima „Maxima LT“ interneto svetainėje.

Konkursui pateikti projektai bus vertinami vadovaujantis 5 pagrindiniais kriterijais. Bus vertinama ne tik pateiktų projektų ilgalaikė nauda ir jų orientacija į bendruomenių gerovės kūrimą, bet ir jų loginis nuoseklumas bei įgyvendinimo aiškumas, efektyvus biudžeto panaudojimas ir atitikimas iniciatyvos tikslams bei prioritetinėms sritims.

Atsakingai įvertinus gautas paraiškas, bus atrinkta 10 projektų ar iniciatyvų, kuriems bus skirtas papildomas finansavimas. „Mes – bendruomenė“ iniciatorė – bendrovė „Maxima LT“ – finansuos 40 proc. bendros kiekvieno atrinkto projekto vertės. Projektai nugalėtojai bus paskelbti š. m. liepos 20 dieną.

Druskininkų savivaldybė remia smulkų ir vidutinį verslą

 2016-06-29

Druskininkai – populiariausias Lietuvos kurortas, kiekvienais metais sulaukiantis vis daugiau svečių, kuriems kurorto verslininkai kasmet siūlo vis didesnį paslaugų ir pramogų pasirinkimą. Druskininkų savivaldybė, siekdama skatinti smulkaus ir vidutinio verslo kūrimąsi ir plėtojimą, kasmet verslininkams teikia finansinę paramą. Pasak Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Grigorienės, skirta finansinė parama naudojama įvairiai – nuo verslo plano projekto sukūrimo iki išlaidų, susijusių su verslo vystymu, kompensavimo. „Nors savivaldybės biudžetas yra ribotas, tačiau kiekvienais metais skiriame lėšų, taip padėdami žmonėms įgyvendinti naujas idėjas ar plėtoti jau sukurtą verslą. Savivaldybės teikiama parama nėra didelė – maksimali suma yra 1000 eurų, tačiau smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams ši finansinė pagalba svarbi ir naudinga. Kviečiu visus, norinčius pradėti savo verslą, turinčius idėjų, ką būtų galima pasiūlyti bendruomenei ir turistams, pasinaudoti teikiama finansine parama“,  – sakė V. Grigorienė. 

„Nacionalinės ekspedicijos: Nemunu per Lietuvą“ įgula birželio 30-ąją susitiks su druskininkiečiais

 2016-06-29

Nuo liepos 1 d. valstybės remiamos šeimos jau gali teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams

 2016-06-29

Druskininkų savivaldybės administracija primena, kad nuo liepos 1 d. valstybės remiamos šeimos jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo mokykloje bei paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir vienkartinę 57 Eur dydžio išmoką mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 VRP (153 Eur).

Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją pagal bendrojo ugdymo programas ar priešmokyklinio ugdymo programą.

Prašymą pateikti gali vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas.

Prie prašymo pridedama pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio) ir priklausomai nuo aplinkybių kiti reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti dokumentai.

Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali  kreiptis  iki spalio 5 d., dėl nemokamo maitinimo - visus mokslo metus.

Dėl socialinės paramos mokiniams reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvenama, administraciją. Druskininkų savivaldybėje prašymai teikiami Socialinės paramos skyriuje (108 kab.), seniūnijose ir internetu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt

Dėl nemokamo maitinimo pareiškėjas gali pateikti prašymą ir mokyklos, kurioje mokinys mokosi, administracijai.

Išsamesnė informacija teikiama Socialinės paramos skyriuje, tel. (8 313) 52 543, el. p. parama@druskininkai.lt, Leipalingio seniūnijoje, tel. (8 313) 43 369 ir Viečiūnų seniūnijoje, tel. (8 313) 47 918.

Archyvas
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

   

 

  

 

 

 Smart Druskininkai

 


 


 
Vietinė rinkliava 


 


 


 
                           SADM raštas

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

Pietų pertrauka: 12-12:45 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.