Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Druskininkai džiaugiasi šimtmečio kūdikiu

Nuo šiol Vasario 16-oji druskininkiečiams Paulinai (21 m.) ir Deividui (26 m.) Kašalynams bus dviguba šventė -  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio rytą pasaulį išvydo jų sūnelis Herkus.  Druskininkų šimtmečio kūdikio tėveliai sako, kad patys save gali pavadinti patriotais, todėl būti pilietišku, mylėti savo šalį ir Druskininkus mokys ir sūnų.  Deividui yra tekę ragauti emigranto duonos, tačiau jaunas vyras sugrįžo į Lietuvą ir savo šeimos ateitį sako įsivaizduojantis tik Druskininkuose. „Mums su žmona svarbi šalies istorija, per valstybines šventes visada iškeliame vėliavą, dalyvaujame  šventiniuose renginiuose, todėl tokia data kaip Vasario 16-oji mums labai reikšminga. O dabar ji reiškia dar daugiau“,  - sako Deividas.

 

Pasiteiravus, ar išskirtinę kūdikio gimimo datą lėmė likimas, ar visgi tėveliai derėjosi su gydytojais, jauni tėvai šypsosi - jokių derybų nebuvo. „Sąrėmiai žmonai prasidėjo vasario 15 dieną. Į gimdyklą ją išvežė 16 val., gimdymas buvo nelengvas, Herkus gimė tik kitą dieną - Vasario 16-ąją, 11 valandą, 56 centimetrų ūgio, 4,2 kilogramo svorio“,  - pasakoja Deividas.

Kad gims sūnus, Paulina su Deividu žinojo nuo pat nėštumo pradžios - jauni tėvai pasirinko žinoti vaikelio lytį, kad galėtų iš anksto pasiruošti kraitelį. Kiek sunkiau buvo išrinkti vardą - Deivido pasiūlyti vardai nelabai patiko Paulinai, Paulinos siūlomi vardai nesužavėdavo Deivido. „Turėjome pačių įvairiausių variantų, ir internete žiūrėjome, ir patys kurti bandėme, galiausiai apsistojome ties Herkaus vardu. Skambus, trumpas, reiškia „namų valdovas““,  - sako Paulina ir šypsosi, kad sūnelis iš tiesų yra namų valdovas, kuriam dabar abu su vyru atiduoda visą savo dėmesį ir meilę.

Interviu metu Deividas išdavė nedidelę paslaptį - atėjęs į savivaldybę užregistruoti vaikelio gimimo, jis buvo sumastęs parašyti du vardus Herkus-Mantas. Bet paskutinę minutę pasiliko prie pirmojo, trumpesnio vardo varianto.

Herkus - Paulinos ir Deivido pirmagimis, tad natūralu, kad jauniems tėveliams tenka susidoroti su naujais iššūkiais. „Gimdymas buvo sunkus, tačiau jis pamažu užsimiršta. Laikas bėga labai greitai - atrodo, dar tik neseniai buvau su pilvuku, o jau tuoj mėnuo, kai sūpuojame sūnelį. Būna visko, ir sunkiau, ir lengviau, tačiau mažylio šypsena viską atperka. Jaučiamės nuostabiai“ - apie tapimą mama kalbėjo Paulina. Žmonai pritarė ir Deividas: „Ir sunku, ir didžiulis džiaugsmas. Neįmanoma apsakyti to jausmo, kai paimti sūnų ant rankų, kai jis šypsosi - tai nenusakoma žodžiais“.

Paulina džiaugiasi, kad sūnus ramus, turi net savotišką dienotvarkę, naktį keliasi du kartus ir leidžia tėvams šiek tiek pailsėti.

Jauni tėveliai kol kas pagalbos pas nieką neprašo, nors padėti jau siūlėsi ir tėvai, ir  seneliai, ir tetos. Tačiau Paulina ir Deividas puikiai susitvarko patys. O ką daro, jeigu kažkas neaišku? „Pirmiausia klausiu patarimų pas mamą - juk ji užaugino mane ir sesę. Ir nors ji sako, kad seniai tai buvo, bet jos patarimai man labai vertingi. Taip pat poliklinikoje turime puikią gydytoją, puikią sesutę, tad bėdoje niekada vieni neliekame“,  - šypsojosi Paulina.

Jaunai šeimai perduoti Druskininkų savivaldybės vadovų sveikinimai bei dovana.

 

 


Ričardas Malinauskas

Druskininkų savivaldybės meras

 Sveikinu Paulinos ir Deivido šeimą tokią ypatingą Lietuvai dieną sulaukus šeimos pagausėjimo. Džiaugiuosi, kad ši jauna, graži šeima kuria savo ateitį Druskininkuose ir linkiu, kad mažasis Herkus augtų sveikas bei laimingas. Be jokios abejonės, džiaugiamės ir didžiuojamės kiekvienu mažuoju druskininkiečiu - praėjusiais metais Teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje buvo įregistruota 210 naujagimių. Dirbame tam, kad auginti vaikus Druskininkuose būtų lengva - rūpinamės ugdymo kokybe, popamokinės veiklos įvairove, stengiamės, kad tėvai ir vaikai gautų visas reikalingas paslaugas.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.