Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė išrinkta Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro valdybos pirmininke

Praėjusią savaitę įvyko Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) valdyba. Vienas iš klausimų buvo ARATC valdybos pirmininko rinkimai, nes Alytaus miesto bei Birštono savivaldybės keitė valdybos narius. ARATC Valdybos pirmininke vienbalsiai išrinkta Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, valdyboje dirbanti nuo 2009 metų.„Nemeluosiu – kolegų pasitikėjimas tikrai nudžiugino. Tačiau valdybos pirmininko pareigos labai atsakingos, tad džiūgauti nebus kada – reikės rimtai dirbti. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras jungia 7 savivaldybes. Atliekų tvarkymas yra atsakinga, sudėtinga ir kartu jautri viešųjų paslaugų sritis, liečianti visą regiono bendruomenę. Noriu pagirti centro direktorių – vadovas Algirdas Reipas yra labai stiprus ir kompetentingas specialistas atstovaujant įmonę valstybės institucijose ir atsakingai bei išsamiai pateikiant visą svarbią informaciją valdybai, kuri sprendimus priima daugumos balsų principu“, – sakė V. Jurgelevičienė ir pažymėjo, kad atliekų tvarkymo kaštai Alytaus regione yra vieni mažiausių šalyje, o pats centras vertinamas kaip vienas efektyviausiai dirbančių. „Per šį laikotarpį įgyvendinti dideli ir svarbūs struktūrinių paramos fondų projektai,  sukurta moderni infrastruktūra, kurios priežiūra reikalauja ir gebėjimų, ir resursų. Šie procesai nėra lengvi, nes sprendimus turėjo priimti septynių savivaldybių tarybos. Žinant politinę situaciją, daugeliu atveju panašūs procesai Lietuvoje strigo. Tuo tarpu Alytaus regione įsiklausėme vieni į kitų nuomones ir priėmė vieningus sprendimus“,  – apie darbą valdyboje bei Alytaus regiono taryboje, kurioje sprendimus priima regiono merai, kalbėjo V. Jurgelevičienė.

 

ARATC valdyba yra renkama 4 metų kadencijai, tačiau nežiūrint to, daugelis žmonių yra dirbę ne vieną kadenciją, tai lemia jų profesionalumą, gerą atliekų tvarkymo srities išmanymą ir kompetenciją spręsti svarbius minėtos srities klausimus.

Vienas iš posėdyje  svarstytų klausimų  – dėl maisto atliekų tvarkymo.  Nuo 2018 metų balandžio 1 dienos Alytaus regione planuojama pradėti atskirą maisto atliekų tvarkymą. Iš ES lėšų yra nupirkti konteineriai maisto atliekoms. Pirmasis etapas apims individualių namų gyventojus, o vėliau maistui skirti konteineriai bus įrengti ir viešose erdvėse esančiose konteinerių aikštelėse. Tikimasi, kad šis sprendimas padės ženkliai sumažinti mišriųjų atliekų kiekį. ARATC vadovas A. Reipas pažymėjo, kad mišriosios ir maisto atliekos pasiskirstys per du konteinerius, dėl to bus galima peržiūrėti atliekų išvežimo grafikus ir kaštai dėl minėtos papildomos paslaugos neturėtų didėti.

 

Posėdyje taip pat buvo pasidalinta informacija apie tai, kaip LR Seimo aplinkos komiteto ir Aplinkos ministerijos specialistai reaguoja į anksčiau išsakytas pastabas dėl naujų reikalavimų atliekų tvarkymui. Lapkričio pradžioje Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė LR Seime, Aplinkosaugos komitete atstovaudama tiek Druskininkų, tiek kitas savivaldybes išsakė pastebėjimus dėl aplinkosaugos mokesčio nesavalaikio didinimo ir papildomų reikalavimų stambiųjų atliekų aikštelėms – V. Jurgelevičienė tuomet akcentavo, kad kiekvienas papildomas reikalavimas krenta ant bendruomenės pečių ir kvietė atsakingai apsvarstyti naujųjų reikalavimų koregavimo galimybes.

LR Seimas ir Aplinkos ministerija išgirdo argumentus – šiuo metu dėl aplinkosauginio mokesčio mažinimo yra pateiktas teisės aktų projektas.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.