Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Druskininkų savivaldybės mokyklose pradėtas įgyvendinti naujas ES lėšomis finansuojamas projektas „Pradinių klasių mokinių pasiekimų gerinimas lavinant socialinį emocinį intelektą“

Naujausi tyrimai patvirtina, kad emocinių įgūdžių turintys vaikai yra laimingesni, labiau savimi pasitiki, jiems geriau sekasi mokykloje,  stiprėja jų  teigiamos nuostatos mokyklos atžvilgiu, mažėja rizikingo elgesio, gerėja akademiniai  pasiekimai. Psichologai, tyrinėjantys mokinių pasiekimus įtakojančius veiksnius, sako, kad vaikai išmoktų naujų dalykų, jie turi jaustis gerai. Mokantis yra labai svarbios emocijos. Tam, kad vaikas galėtų plėsti naują patirtį, jis turi jaustis saugiai ir pasitikėti savimi. Stresas gali sunaikinti smegenų ląsteles ir apsunkinti pažinimą. Apie būtinybę skirti didesnį dėmesį mokinių socialinėms - emocinėms kompetencijoms kalbama jau senai, tačiau realybėje veikiančių pavyzdžių yra labai mažai. 2016 m. inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos teigia, kad „Švietimo įstaiga privalo sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui nuolat dalyvauti bent vienoje nuoseklioje, ilgalaikėje socialines ir emocines kompetencijas ugdančioje prevencinėje programoje, apimančioje smurto, alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevenciją, sveikos gyvensenos skatinimą.“ Tačiau iš patirties galima sakyti, kad  nauji  teisės aktai dar neužtikrina naujų iniciatyvų, reikalingų pokyčių mokyklose tvarumo. Reikalinga konkreti pagalba mokyklai ir mokytojams, kad šį nelengvą darbą jie dirbtų kokybiškai, turėdami reikalingas priemones.

 

Būtent dėl šių priežasčių  Druskininkų savivaldybės "Saulės" pagrindinė mokykla, bendradarbiaudama su savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi parengė  paraišką, ir gavę finansavimą, sėkmingai  įgyvendina naują projektą, skirtą savivaldybės pradinukams.

Projekto tikslas - gerinti   pradinių klasių mokinių  pasiekimus ugdant socialinį - emocinį intelektą.

I-ame projekto įgyvendinimo etape kiekviena projekte dalyvaujanti mokykla gavo išsamią ekspertų konsultaciją – mokymus, kurių metu švietimo įstaigų darbuotojams buvo pateikta socialinio – emocinio ugdymo  samprata, aptartos galimybės, kaip tobulinti mokyklos veiklą.

II projekto įgyvendinimo etape visose projekte visos dalyvaujančios mokyklos ruošėsi  akredituotos socialinio-emocinio intelekto kompetencijų ugdymo programos „Laikas kartu“ įgyvendinimui – visi mokytojai dalyvavo 2 dienų mokymuose, gavo metodinius – informacinius paketus.

Visos projekte dalyvaujančios klasės gavo „Priemonių krepšelį“, kurį sudaro nešiojamasis kompiuteris, lavinantys žaidimai, knygos, įvairios kūrybinės užduotys, sėdmaišiai.  Svarbu pažymėti, kad pedagogams, papildomai dirbantiems įgyvendinant projektą, mokamas darbo užmokestis.

Svarbus dėmesys projekte  bus skiriamas ir tėvų įtraukimui -  mokymams, kaip aktyviau dalyvauti vaikų ugdyme ir skatinti vaikų mokymosi motyvaciją. 

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą pagerės bendras mikroklimatas mokykloje, mokymosi procesas ir naudojami metodai bus labiau orientuoti į aktyvų, smagų mokymąsi per vaikų  patirtį, labiau atsižvelgiama į jausmus, plečiamos ugdymo aplinkos,  aktyviau įtraukiami tėvai bei kiti socialiniai partneriai, o visos šios priemonės kartu   gerins mokinių pasiekimus.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.