Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Konferencijoje „Alytaus regiono savivaldybių vaidmuo formuojant lyčių lygybės politiką“ Druskininkų savivaldybės atstovai pasidalino gerąja patirtimi

Praėjusią savaitę Alytaus miesto savivaldybėje vykusioje konferencijoje „Alytaus regiono savivaldybių vaidmuo formuojant lyčių lygybės politiką“ savivaldybių atstovai dalinosi gerąja patirtimi. Diskutuota, kas yra lyčių lygybė ir kuo ji naudinga, aptartas lyčių lygybės politikos skatinimas savivaldos lygiu. Konferencijoje dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyr. specialistė A. Mineikaitė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė M. Jankauskaitė, socialinių mokslų daktarė G. Purvaneckienė, Alytaus regiono savivaldybių atstovai. Druskininkų savivaldybės administracijai atstovavo Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja M. Sasnauskaitė, Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji vidaus auditorė I. Smolskaitė bei Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė R. Kubiliūtė.

 Konferencijoje R. Kubiliūtė pristatė Druskininkų savivaldybės patirtį diegiant moterų ir vyrų lygybės priemones infrastruktūroje. Druskininkuose per keletą metų į viešąją infrastruktūrą buvo investuota apie 7 mln. eurų - rekonstruotos ir įrengtos naujos aikštės, parkai, poilsio zonos, pėsčiųjų ir dviračių takai,- kas žymiai pagerino moterų ir vyrų gyvenimo kokybę. Konferencijoje kalbėta, kad įgyvendinant savivaldybių strateginius planus retai atsižvelgiama į konkrečius lyčių lygybės aspektus. Siekiant nustatyti lyčių nelygybės priežastis ir integruoti lyčių lygybę į visus socialinius, ekonominius ir politinius visuomenės procesus, galima pasitelkti Švedijoje sukurtą 3R (reprezentacija, resursai ir reali situacija) metodą. Pavyzdžiui, taikant šį metodą nustatyta, kad vyrų laisvalaikis dviem valandomis ilgesnis nei moterų ir sudaro vidutiniškai 35 val. per savaitę. Vyrų laisvalaikis yra nepertraukiamas, tuo tarpu moterų laisvalaikis yra fragmentuotas. Nors vyrai ir moterys naudojasi skirtingomis savivaldybėje teikiamomis poilsio paslaugomis ir kultūros infrastruktūra, paprastai manoma, kad moterys labiausiai domisi kultūra, o vyrai renkasi sportą. Todėl Druskininkų savivaldybėje tokios lyčių lygybės iniciatyvos kaip organizuojami nemokami sporto užsiėmimai jaunoms mamytėms, meta iššūkį vyraujantiems stereotipams ir skatina moteris labiau domėtis sportu. Konferencijoje konstatuota, kad savivaldybės ar regiono tvarumas ir sėkmė priklauso nuo veiksmingos, aukštos kokybės transporto infrastruktūros ir viešojo transporto. Mobilumas ir galimybė naudotis transporto priemonėms yra būtina sąlyga, jog moterys ir vyrai galėtų pasinaudoti daugeliu savo teisių bei vykdytų įvairią veiklą, įskaitant patekimą į darbą, prieigą prie švietimo, kultūros ir pagrindinių paslaugų. Pavyzdžiui, Druskininkų savivaldybė, rengdama darnaus judumo planą, gyventojų apklausų metu nustatė, kad moterims svarbu, jog autobuso maršrutas eitų pro vaikų darželį, parduotuvę ir darbovietę. Taip pat pastebėta, kad Atgimimo mokyklos lokalizacija ir vietinių gyventojų įpročiai formuoja susisiekimo spūstis - ryte dalis tėvų atveža vaikus į "Atgimimo" mokyklą ir juos paleidžia ties šviesoforu prie IKI parduotuvės. Toje vietoje įrengta įvaža yra per trumpa ir kelia nepatogumų kitiems eismo dalyviams. 2018 m. Druskininkų savivaldybė rekonstruos M. K. Čiurlionio gatvės atkarpą nuo Vytauto g. ir Veisiejų g. sankirtų ir įrengs specialų mokinių įlaipinimo-išlaipinimo įvažiavimą ties "Atgimimo" mokykla ir taip išspręs eismo spūsčių problemą bei užtikrins saugumą.

Savivaldybių sugebėjimas sėkmingai tenkinti kasdienius tiek moterų, tiek vyrų socialinio aprūpinimo poreikius didžiąja dalimi apsprendžia galimybę užtikrinti lyčių lygybę kasdieniame gyvenime. Todėl lyčių lygybės siekimas savivaldybių lygmeniu gali realiai sąlygoti apčiuopiamus ir gerai juntamus žmonių gyvenimo sąlygų pokyčius. Konferencijos metu pastebėta, kad Druskininkų savivaldybės administracijai, skyriams ir padaliniams vadovauja tiek pat vyrų ir tiek pat moterų, tai tik įrodo, jog iš tiesų moterų ir vyrų lygybės klausimai Druskininkuose sprendžiami vadovaujantis lygiavertiškumo, teisingumo principais.

Primename, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Moterų informacijos centras Druskininkų savivaldybei yra įteikę apdovanojimą už geriausias lyčių lygybės priemones, suplanuotas ir įgyvendintas savivaldybės strateginiuose veiklos ir plėtros planuose.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.