Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
Versija neįgaliesiems

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

RSS naujienų prenumerata
Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos

Druskininkų savivaldybė – geriausių šalies savivaldybių penketuke

 2014-12-17

Lietuvos laisvosios rinkos institutas šį mėnesį paskelbė geriausias šalies savivaldybes ir pateikė 7-ių didžiųjų miestų ir 53 rajonų savivaldybių reitingą. Į penkių geriausiųjų rajonų savivaldybių sąrašą pateko ir Druskininkų savivaldybė. 2014-ųjų metų Lietuvos savivaldybių indeksas paskelbtas išnagrinėjus savivaldybių 2013-ųjų metų rezultatus pagal šiuos klausimus: kur daugiausiai laisvės ir pasirinkimo gyventojams? Kur palankiausia investuotojams? Kurios savivaldybės efektyviausiai valdomos? Lietuvos savivaldybių indekse geriau vertinamos savivaldybės, kurios užtikrina žmogaus laisvę rinktis, skatina privačią iniciatyvą, kuria palankias verslo sąlygas, taupo išteklius ir veikia skaidriai. Alytaus regione Druskininkų savivaldybės reitingas pats aukščiausias. Pasak Druskininkų savivaldybės mero patarėjos Irmos Kieliūtės, aukštas reitingas įrodo Druskininkų savivaldybės administracijos pastangas kurti patrauklią aplinką ir bendruomenės žmonėms, ir investuotojams. Druskininkai sėkmingai konkuruoja net su didžiųjų rajonų savivaldybėmis. „Druskininkų savivaldybės prioritetu ir toliau išlieka siekis mažinti nedarbo lygį, kurti palankią aplinką bendruomenei ir verslui, skatinti gyventojus būti veikliais“, – kalbėjo I. Kieliūtė.

Kalėdų karavanas Druskininkuose – dovanos mokykloms ir šventė bendruomenei bei kurorto svečiams

 2014-12-16

Druskininkai kviečia pasitikti jubiliejinį Kalėdų karavaną gruodžio 20 d., 16 val. miesto aikštėje, šalia įžiebtos Kalėdų eglės. Kaip teigė Druskininkų savivaldybės meras, Druskininkai palaiko Kalėdų karavano idėją – skatinti vaikus pamilti sportą. „Druskininkai neatsiejami nuo sporto ir sveikos gyvensenos, o ją ugdyti, ypač svarbu jauname amžiuje. Todėl su nekantrumu laukiame ir 2015-ųjų Druskininkuose organizuojamo „LTeam“ žiemos sporto festivalio, skirto ne tik moksleiviams, bet ir visiems mylintiems žiemos sportą“, – sakė meras R.Malinauskas. Prisidėti prie karavano misijos savo dovanomis gali kiekvienas atvykęs į Kalėdų karavano sutiktuves. Kalėdų karavanas savo 15-ajai kelionei per Lietuvą ruošiasi su nauju partneriu – Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK). Pasak LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, jubiliejinio Kalėdų karavano dovanos ir įkvepiantys susitikimai su geriausiais šalies sportininkais prisidės prie sveikos ir aktyvios jaunosios kartos ugdymo.

Kitais metais ketinama pristatyti Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono plėtros planą

 2014-12-16

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas–vyriausiasis architektas Vilius Margelis kartu su Lietuvos ir Lenkijos teritorijų planavimo Lietuvos komisija lankėsi Varšuvoje, kur buvo aptarti galutiniai Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų plėtros plano klausimai. Pasak V. Margelio, dvi dienas vykę Lenkijos ir Lietuvos darbo grupių pasitarimai buvo ypatingai produktyvūs. „Buvo pristatyti naujausi įstatymų pasikeitimai Lenkijoje ir Lietuvoje. Taip pat galutinai aptarėme bendro regiono plano baigiamųjų darbų užbaigimo tvarkaraštį“ – sakė V. Margelis.

Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono teritorijos plėtros planas – tai nacionalinio lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentas. Prie šio plano rengimo prisideda Lietuvos savivaldybės, nutolusios nuo pasienio 50-ies kilometrų atstumu. Į šį sąrašą patenka Druskininkų, Lazdijų, Kalvarijos, Marijampolės, Vilkaviškio ir Kazlų rūdos savivaldybės.

Druskininkų savivaldybės administracija pateikė efektyvesnes Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas

 2014-12-15

Druskininkų savivaldybės administracija, planuodama 2015-ųjų metų savivaldybės biudžetą ir siekdama kuo efektyvesnio pajamų surinkimo, LR Finansų ministerijai pateikė siūlymus Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisų projektui. Administracijos pateiktomis pataisomis siekiama gyventojų pajamų mokestį įskaityti į tos savivaldybės biudžetą, kurios teritorijoje gyventojas deklaruoja gyvenamąją vietą. Kaip teigė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, šiuo metu galiojanti gyventojų pajamų mokesčio užskaitymo savivaldybėms tvarka yra paini ir sudėtinga. „Didelė dalis Druskininkų savivaldybės jaunimo dirba kituose miestuose, o gyvenamąją vietą yra deklaravę Druskininkuose. Taip pat daugelis druskininkiečių dirba Druskininkų įmonėse, kurių buveinės registruotos kituose miestuose, o pagal dabartinius teisės aktus šių įmonių darbuotojų sumokėtas Gyventojų pajamų mokestis paskirstomas toms savivaldybėms, kuriose registruota įmonė. Todėl pasiūlėme Gyventojų pajamų mokestį savivaldybėms įskaityti pagal gyventojų deklaruotą gyvenamąją vietą, jį paskirstant pagal atitinkamo laikotarpio pateiktas deklaracijas, tiksliai pagal sumokėtą pajamų mokestį ir pagal deklaracijoje nurodytą konkrečios savivaldybės kodą. Tokiu būdu tikimės, kad mokesčių  surinkimo tvarka taps paprastesnė, o į savivaldybės biudžetą bus surinkta daugiau lėšų“, – sakė V. Jurgelevičienė.

Leipalingio bendruomenę subūrė padėkos vakaras „Iš širdies į širdį“

 2014-12-13

Vakar Leipalingio bendruomenė rinkosi į Kultūros namus, kur organizuotas padėkos vakaras „Iš širdies į širdį“. Leipalingiečių bendruomenę pasveikinę Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius ir Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Grigorienė vylėsi, kad toks padėkos vakaras taps gražia miestelio žmonių tradicija. „Esate bendruomenė, turinti savo istoriją ir tradicijas, čia gyvena žmonės, savo širdies ir rankų darbu kuriantys miestelio ateitį. Tad toliau puoselėkite savo kraštą, padėkite vieni kitiems, džiaukitės pasiekimais. Linkime gražių artėjančių švenčių ir jaukumo jūsų namams“,  – sakė L. Urmanavičius.  V. Grigorienė džiaugėsi nuoširdžia vakaro atmosfera. „Labai gera būti kartu su jumis – šis vakaras tikrai suvirpino širdį, buvo jauku ir gera“, – kalbėjo V. Grigorienė.

Tradicinių bendrų pietų metu apžvelgti jubiliejiniais kurorto metais nuveikti darbai ir ateities perspektyvos

 2014-12-13

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas tęsia gražią iniciatyvą, suburdamas Druskininkų verslo bendruomenės ir savivaldybės atstovus pietums, kurių metu diskutuojama apie viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, aptariami verslininkams rūpimi klausimai. Gruodžio 11 dieną organizuotas jau penktasis toks susitikimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip šimtas svečių: verslo atstovų, savivaldybės specialistų, savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų.

Restorane „Kolonada“ vykusių pietų metu meras R. Malinauskas padėkojo susirinkusiems verslininkams už jų aktyvumą prisidedant prie sėkmingo Druskininkų vystymo, pristatė svarbiausius per praėjusius metus nuveiktus darbus, atsakė į užduotus klausimus. Pasak R. Malinausko, tradiciniai pietūs organizuojami siekiant įsiklausyti vieniems į kitus, išgirsti svarbiausias aktualijas ir rūpimus klausimus. „Pasidaliname informacija, išklausome poreikius – tai padeda efektyviau dirbti, tad tokie susibūrimai iš tiesų naudingi. Jie reikalingi ir verslui, ir bendruomenei, ir savivaldybės atstovams, todėl stengiamės juos organizuoti kartą arba du kartus per metus. Džiaugiuosi, kad kalbėdamiesi ir diskutuodami priimame bendrus sprendimus, kurie yra naudingi Druskininkų savivaldybės bendruomenei“, – apie tradicinių pietų svarbą kalbėjo R. Malinauskas. Anksčiau organizuotų pietų metu buvo priimtas sprendimas įsteigti asociaciją „Druskininkų klubas“, vienijančią veiklius įvairų sričių ir profesijų druskininkiečius, o taip pat nuspręsta dalyvauti įvairiuose projektuose, organizuoti renginius.

Druskininkų švietimo centras paminėjo įstaigos veiklos 10-etį

 2014-12-12

Per savo veiklos dešimtmetį  Druskininkų švietimo centras yra sulaukęs daug buvusių savo auklėtinių padėkų už tai, kad čia dirbantys pedagogai ir darbuotojai yra tokie, kurie savo širdžių šiluma uždega žibintus, kad kitiems tame kelyje būtų šviesiau. Šiandien Druskininkų savivaldybės vadovai pasveikino Druskininkų švietimo centro darbuotojus su įstaigos 10-ečiu. Sveikindamas sukakties proga, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas sakė, kad Švietimo centras, vykdydamas formalųjį ugdymą bei neformalųjį suaugusiųjų švietimą, telkia bendruomenę, skatina druskininkiečių kūrybiškumą, prisidedant prie įvairių Druskininkuose plėtojamų, visai bendruomenei svarbių projektų. Druskininkuose tai pati jauniausia švietimo įstaiga, tačiau jos veikla pakeitė daugelio druskininkiečių gyvenimą. „Jūsų darbas ir indėlis bendruomenei labai svarbus. Tai, kad Druskininkų savivaldybė pagal įvairius reitingus vis patenka į geriausiųjų penketuką, yra ir visų jūsų nuopelnas. Nuoširdžiai sveikinu su gražia įstaigos veiklos sukaktimi“, – sakė meras R. Malinauskas.

Druskininkai – tarp savivaldybių, kuriose sąžiningų verslininkų daugiausia

 2014-12-12


Druskininkų įmonės aktyviausiai Alytaus apskrityje jungiasi prie Geros verslo praktikos memorandumo įsipareigodamos nepiktnaudžiauti euro įvedimu. Konkurso „Sąžiningiausio verslo savivaldybė“ gruodžio 8 d. duomenimis, būtent Druskininkų savivaldybė pagal sąžiningo verslo rodiklį pirmauja Alytaus apskrityje bei užima 3 vietą iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. 
Kaip teigė Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė, džiugu, kad prie Geros verslo praktikos memorandumo prisijungė didžioji dalis Druskininkų verslo atstovų. „Didžiuojamės Druskininkų įmonių ir įstaigų įsipareigojimu nepiktnaudžiauti euro įvedimu“, – sakė V. Grigorienė.

Planuojama nauja paslauga prižiūrintiems neįgaliuosius artimus žmones

 2014-12-12

Laikinojo atokvėpio tarnybos paslauga – tai galimybė palikti neįgalų asmenį kuriam laikui specialistų priežiūrai. Svarstant galimybes dėl naujos paslaugos, Savivaldybės atstovų, Druskininkų NVO, tėvų, auginančių vaikus su negalia ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ atstovų susitikime diskutuota apie laikinojo atokvėpio tarnybų inicijavimą bendruomenėse. Kaip teigė susitikime dalyvavęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, tokia paslauga yra labai reikalinga. „Labai svarbu, kad artimieji, laikinai negalintys pasirūpinti neįgaliu asmeniu – susirgus, gydantis ligoninėje, išvykus ar šeimą ištikus krizei – turėtų galimybę pasinaudoti laikinojo atokvėpio tarnybos teikiamomis paslaugomis, tai būtų didelė pagalba neįgaliuosius artimus žmones prižiūrintiems gyventojams“, – sakė meras. 

Druskininkuose sužibo Kalėdinių eglučių parkas

 2014-12-11

Šiandien Druskininkuose sužibo Kalėdinių eglučių parkas, kuriame puikuojasi 29-ios originalios žaliaskarės. Kalėdinių eglučių parkas erdvę šalia Muzikinio fontano papuošia jau trečius metus. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas džiaugėsi, kad prie Druskininkų savivaldybės organizuojamos akcijos aktyviai prisideda kurorto įstaigos, įmonės ir organizacijos. „Noriu padėkoti visoms įmonėms ir organizacijoms, visiems tiems žmonėms, kurie dalyvauja šioje akcijoje. Jūsų dėka turime šias 29-ias nuostabias eglutes, turime šį puikų parką, turime grožį, puošiantį Druskininkus visu šventiniu laikotarpiu“, – sakė R. Malinauskas, visiems susirinkusiesiems palinkėjęs gražių artėjančių žiemos švenčių.

Archyvas
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
Žiniasklaida
apie mus

NAUDINGA
INFORMACIJA

Nuotraukų
galerija
Klausiate-
atsakome
 Smart Druskininkai 


 

  Vietinė rinkliava 


 


 


 
 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

Pietų pertrauka: 12-12:45 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © 2012 Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.