Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English
" ','hspace':null,'vspace':null,'align':null,'bgcolor':null}" style="width: 334px; height: 335px" /> object=""> >

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro valdybos posėdyje - 2017 metų bendrovės metinis pranešimas ir svarbūs teisiniai klausimai

 2018-03-16

Kovo 14 dieną Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC)  Valdybos pirmininkė Vilma Jurgelevičienė dalyvavo ARATC valdybos posėdyje. Posėdyje taip pat dalyvavo Druskininkų savivaldybės Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Renaldas Viščinis, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Baranauskaitė, visų Alytaus regiono savivaldybių atstovai-valdybos nariai, atsakingi specialistai. Valdybos posėdyje buvo svarstyti 5 svarbūs klausimai, tarp jų  - 2017 metų bendrovės metinis pranešimas ir LR Aplinkos ministerijos siūlomi Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimai, kuriais ketinama iš esmės keisti atliekų tvarkymo kainodarą ir eliminuoti savivaldą, tokiu būdu sugriaunant šiuo metu puikai ir efektyviai funkcionuojančią atliekų tvarkymo sistemą. ARATC direktorius Algirdas Reipas valdybai pristatė 2017 metų bendrovės metinį pranešimą.

 „Jau 15 metų, kai Alytaus regiono savivaldybės sėkmingai bendradarbiauja atliekų tvarkymo srityje. Šiandien visi kartu galime pasidžiaugti pasiektais rezultatais ir sukurta pažangia, pigiausia Lietuvoje atliekų tvarkymo sistema, užtikrinančia bendruomenės poreikius. Tikimės, kad bendru darbu pasieksime, kad Alytaus regionas kaip žaliojo turizmo, sveikos gyvensenos ir sveikatos atgavimo regionas, diktuos ir atliekų tvarkymo madas Lietuvoje ir Europoje“,  - sakė V. Jurgelevičienė ir pažymėjo, kad atliekų srityje Alytaus regionas yra išplėstinis, prie jo prijungtos dvi Kauno rajono savivaldybės - Prienų ir Birštono.

Atnaujinami Druskininkų miesto želdynai

 2018-03-16

Druskininkų mieste stengiamasi kruopščiai prižiūrėti medžių būklę, o senus, išpuvusius ir keliančius pavojų medžius pakeisti naujais. Senuosius medžius kirsti būtina, nes jie, neatlaikę stipresnio vėjo, gali lūžti, taip sukeldami grėsmę gyventojų ir svečių saugumui. Didelis dėmesys skiriamas pagrindinėms miesto gatvėms, kur yra didelis automobilių bei pėsčiųjų srautas. Druskininkų savivaldybės administracija ketina šiais metais apželdinti naujais, jaunais ir sveikais želdiniais Druskininkų miesto bendrojo naudojimo teritorijas – Šv. Jokūbo ir V. Kudirkos gatvių atkarpas ir M. K. Čiurlionio gatvės atkarpą prie rekonstruojamo „Menų kalvės“ pastato M. K. Čiurlionio g. 27.

Gyvensenos medicinos parodomojo gydymo kurso dalyviai lankėsi savivaldybėje

 2018-03-16

Šią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai bei specialistai susitiko su kurorte viešinčiais Gyvensenos medicinos parodomojo gydymo kurso dalyviais, „Upa“ reabilitacijos centro vadovais, Seimo nariais bei svečiais iš JAV ir Kanados – gydytoju ir mokslininku John H. Kelly ir dietologe Brenda Davis ir aptarė gyvensenos mediciną.

Susitikimo metu Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas svečiams pristatė Druskininkų kurortą, jo istoriją, kurorte esančias pramogas, sveikatinimo ir gydymo procedūras, pasakojo apie jau įgyvendintus, įgyvendinamus ir planuojamus įgyvendinti projektus. Kalbėta ir apie turistų srautus. Susitikime dalyvavęs Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys A. Kirkutis pabrėžė Druskininkų kurortą garsinančių mineralinių šaltinių ir tyro oro naudą žmonių sveikatai.

Vyks suaugusiųjų gyvensenos tyrimai

 2018-03-16

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad šių metų kovo–gegužės mėnesiais visose Lietuvos savivaldybėse bus vykdomi suaugusiųjų gyvensenos tyrimai. Bus apklausiami Druskininkų savivaldybės atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų amžiaus ir vyresni gyventojai. Šiems tyrimams metodiškai vadovauja Higienos institutas, o juos organizuos ir vykdys Druskininkų savivaldybę aptarnaujantys savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Respondentų bus prašoma užpildyti anketą. Apklausa anoniminė, duomenys bus panaudoti tik apibendrinti kartu su kitų tyrimo dalyvių atsakymais. Apibendrinta informacija bus panaudota planuojant priemones, padedančias saugoti ir stiprinti mūsų visų sveikatą.

Daugiau informacijos apie gyvensenos tyrimų vykdymą gali suteikti Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Tyrimų skyriaus vyr. specialistas Vincentas Liuima, tel. (8 5) 261 4184 arba el. p. vincentas.liuima@hi.lt.

Oficialus Druskininkų savivaldybės pranešimas

 2018-03-15

Reaguojant į šiandien viešoje erdvėje vietinių liberalų ir konservatorių išplatintus visuomenę klaidinančius, tikrovės neatitinkančius kaltinimus Druskininkų savivaldybei, pateikiame oficialią informaciją apie tikrąją padėtį dėl savivaldybės Tarybos Komitetų bei Komisijų sudarymo.

Visos Tarybos institucijos  - Kontrolės komitetas, Etikos ir Antikorupcijos komisijos - yra sudarytos jau dveji metai ir teisėtai veikia turėdamos narių daugumą, o pirmininkai, kaip numato LR Vietos savivaldos įstatymas, yra išrinkti opozicijos siūlymu.

Nuo 2015 metų balandžio mėnesio, po Savivaldos rinkimų, laikantis LR Vietos savivaldos įstatyme nustatytų procedūrų ir reikalavimų (Kontrolės komitetą turi sudaryti vienodas visų savivaldybės tarybos narių frakcijų ir savivaldybės tarybos narių grupių skaičius, o komiteto ir komisijų pirmininkas turi būti renkamas iš Komisijų ir Komiteto narių opozicijos siūlymu), buvo siekiama sudaryti Kontrolės komitetą, Etikos ir Antikorupcijos komisijas.

Dėl liberalų ir konservatorių teisės aktų interpretavimo ir siaurų grupinių politinių interesų tenkinimo, Kontrolės komitetą, Etikos ir Antikorupcijos komisijas pavyko sudaryti tik 2015 metų gruodį.

Į Druskininkų savivaldybės tarybos Kontrolės komitetą deleguoti liberalai ir konservatoriai piktybiškai nelankė nė vieno posėdžio, o 2017 metų liepą sąmoningai atsistatydino iš Kontrolės komiteto galimai siekdami sužlugdyti Komiteto veiklą, toliau siūlydami vis tas pačias dvi Tarybos narių pasitikėjimą praradusias kandidatūras, ignoruodami Tarybos narių siūlymus  teikti kitas kandidatūras ir pradėjo kreiptis į visas institucijas dėl tiesioginio valdymo įvedimo.

Nuo 2015 metų iki dabar net 17-oje Druskininkų savivaldybės Tarybos posėdžių buvo svarstomas klausimas dėl Kontrolės komiteto sudarymo.

Siekdami galimai kenkėjiškų  tikslų liberalai ir konservatoriai visais įmanomais būdais - pasitelkdami LR Seimo narius, advokatus - skundė Tarybos veiklos reglamente nustatytas nuostatas, siekdami priversti Tarybos daugumą balsuoti už jų siūlomas tas pačias  dvi kandidatūras.

Išnagrinėjęs  pasitelkto LR Seimo nario skundą, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2018 metų vasario 28 dieną aiškiai pasisakė, kad demokratinėje  visuomenėje tarybos nariai yra laisvi pasirinkdami balsuoti už vieną ar kitą į Komitetus ar komisijas siūlomas kandidatūras.

Pabrėžiame, kad liberalų ir konservatorių šiandien Druskininkų savivaldybės atžvilgiu viešai pateikti kaltinimai yra laikytini kaip sąmoningas atviras melas ir visuomenės klaidinimas.  LR Vietos savivaldos įstatymo 14-15 straipsniai numato opozicijos pareigą siūlyti kandidatus į Kontrolės komitetą bei teisę siūlyti kandidatus į Etikos ir Antikorupcijos komisijas, o dėl siūlomų kandidatūrų sprendžiama demokratišku principu, t.y. kiekvienas Tarybos narys už pateiktas kandidatūras balsuoja asmeniškai, sprendimai priimami balsų dauguma.

Atkreipiame dėmesį, kad Druskininkų savivaldybė visada griežtai laikosi LR teisės aktų, o Tarybos sprendimų priėmimo bei teisės aktų įgyvendinimo priežiūrą  ir kontrolę vykdo Vyriausybės atstovas Alytaus apskrityje.

Minint Karolio Dineikos 120-ąsias gimimo metines pagerbtas jo atminimas

 2018-03-15

Šiandien Druskininkuose minimos žymaus pedagogo, gydomosios kūno kultūros specialisto, Lietuvos krepšinio pradininko, Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos bei Gimnastikos ir sporto federacijos kūrėjo Karolio Dineikos 120-osios gimimo metinės. Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė ir vyriausioji specialistė turizmui ir kultūrai Ingrida Griniūtė aplankė senosiose Druskininkų kapinėse esantį K. Dineikos kapą ir pagerbė žymaus sveikos gyvensenos pradininko atminimą.

Valstybinė mokesčių inspekcija : pajamų deklaravimas šiemet - be didesnių staigmenų gyventojams

 2018-03-15

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad 1,3 mln. Lietuvos gyventojų paruoštos visiškai užpildytos deklaracijos, kurias belieka tik pateikti. 90 tūkst.  Alytaus apskrities gyventojų Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau suformuotos preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos. Deklaruoti pajamas ir turtą už 2017 metus gyventojams turėtų būti nesudėtinga, nes tvarka ir deklaracijos forma, lyginant su praėjusiais metais, nesikeičia. Atsižvelgiant į klientų poreikius,  deklaravimo laikotarpiu visuose Kauno AVMI padaliniuose galios taisyklė: konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.

Druskininkų viešojoje bibliotekoje - paroda „100 kariuomenės pėdsakų“

 2018-03-15

Parengtose unikaliose ekspozicijose bus pristatomos Nepriklausomybės kovos 1918–1920 m., Lietuvos kariuomenė 1920–1940 m., Ginkluota rezistencija 1944–1953 m., atkurtos Lietuvos Respublikos kariuomenė 1990–2004 m. ir dabartinė Lietuvos kariuomenė. Turėsite galimybę sudalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, pajausti tikrą karinę dvasią liesdami originalius XX a. šaunamuosius ginklus, žaisdami strateginius žaidimus „Karas“, „Laivų mūšis“ ir kurdami bei lankstydami lietuviškuosiuos lėktuvus DOBI bei ANBO. Taip pat pamatysite partizanų stovyklavietę, susipažinsite su partizano kasdienybe, o kad geriau įsijaustumėte į dabartinę Lietuvos karių darbo specifiką, turėsite progą pasidaryti maskuojamąjį grimą bei kariškame tunelyje įminti karines mįsles. Apie šiuolaikinę kariuomenę jums papasakos ir ekipuotę bei ginkluotę pristatys Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai. Šia proga Vytauto Didžiojo karo muziejus siūlo prisiminti koks svarbus buvo kariuomenės indėlis kovojant už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę per prabėgusį šimtą metų, ir atiduoti pagarbą visiems, kurie nesulaužė priesaikos ginti ir saugoti savo šalį.

Švietimo ir mokslo ministerija atsiliepė į Druskininkų savivaldybės iškeltą pasiūlymą tobulinti pagalbos specialiųjų poreikių turintiems vaikams teikimą nacionaliniu mastu

 2018-03-13

Druskininkų savivaldybė kreipėsi į LR Sveikatos apsaugos ministeriją dėl galimybės tobulinti pagalbos teikimą vaikams, kurie turi autizmo spektro, raidos sutrikimų, yra hiperaktyvūs ar turi kitų specialiųjų poreikių. „Vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą skaičius šalyje nuolat auga. O vaikų, kurie turi kitokių specialiųjų poreikių, galime suskaičiuoti tūkstančiais“,  - sako Druskininkų savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė. LR Sveikatos apsaugos ministerija atsiliepė į savivaldybės kreipimąsi ir praėjusią savaitę LR švietimo ir mokslo ministerijoje vyko tarpinstitucinis pasitarimas dėl pagalbos teikimo specialiųjų poreikių turintiems vaikams.

Gyventojų dėmesiui: apie planuojamus remonto darbus daugiabučiuose namuose privaloma pranešti savivaldybei

 2018-03-13

Norime atkreipti dėmesį, kad planuojant savo buto remonto darbus, būtina prieš 7 kalendorines dienas iki darbų pradžios kreiptis į savivaldybę raštu.

Savivaldybės administracijai turėsite pateikti pranešimą, kuriame turėsite nurodyti: informaciją apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą; planuojamas triukšmo lygis ir jo trukmė per parą; triukšmo mažinimo priemones; galimas naudojamų medžiagų ar išmetamų į aplinką teršalų neigiamas poveikis aplinkai.

Daugiabučiuose namuose atliekamų statybos darbų kontrolę ir priežiūrą vykdo Eugenijus Žemaitis - statybos darbų triukšmo kontrolierius. Kilus klausimams, su E. Žemaičiu galite susisiekti tel. :  (8313) 40 104 arba el.p:  eugenijus.zemaitis@druskininkai.lt.

Darbo dienomis daugiabučiuose statybos darbus galima atlikti nuo 8.00 val. iki 20.00 val. o šeštadieniais – nuo 9.00 val. iki 20.00 val.

Sekmadieniais ir švenčių dienomis statybos darbai yra draudžiami. Nepateikus pranešimo darbai negali būti pradėti.

Daugiau informacijos galite rasti Druskininkų savivaldybės tinklalapyje www.druskininkai.lt skiltyje Veiklos sritys/Sveikata/Triukšmo kontrolė.

Archyvas
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.