Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Nuo balandžio 1 dienos keisis rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą

         Druskininkų savivaldybė yra viena iš septynių savivaldybių, veikiančių Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemoje. Todėl Druskininkų savivaldybės atliekų tvarkymo kainos priklauso nuo viso regiono atliekų tvarkymo kaštų, kuriems įtaką daro Europos Sąjungos ir nacionaliniai reikalavimai, įgyvendinami projektai, atliktos investicijos ir daugybė kitų veiksnių.  

     Nuo 2001 metų Druskininkų savivaldybė aktyviai įsitraukė į Alytaus regiono atliekų perdirbimo sistemos kūrimą – džiugu, kad į permainas greitai sureagavo druskininkiečiai, aktyviai prisijungę prie minėtos sistemos kūrimo ir atsakingo rūšiavimo. Tuometinis intensyvus darbas ir per daugiau kaip dešimt metų padarytos investicijos į atliekų tvarkymą šiandien džiugina rezultatais: vietoje estetinį vaizdą praradusių metalinių atliekų surinkimo konteinerių įrengtos pusiau požeminių konteinerių aikštelės, individualių namų savininkams išdalinti tvarkingi atliekų surinkimo konteineriai, ženkliai pagerėjo ir pagreitėjo atliekų surinkimas, įsigyta nauja atliekų surinkimo ir gabenimo įranga, atnaujinta atliekų tvarkymo infrastruktūra mieste ir seniūnijose. Savivaldybės teritorijoje įrengtos Organinių atliekų kompostavimo ir stambiųjų bei kitų atliekų surinkimo aikštelės gyventojams patogiose vietose.

 

    2007 metų pabaigoje atidarytas Alytaus regiono atliekų sąvartynas, kurį eksploatuoja visų regiono savivaldybių valdoma uždaroji akcinė bendrovė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, atitinkantis visus  Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus ir yra pavyzdys kitiems Lietuvos regionams – atliekos čia tvarkomos efektyviausiai, o kainos mažiausios. Druskininkų savivaldybėje beveik dešimtmetį – nuo  2008 metų – rinkliava už atliekų tvarkymą  nekito ir buvo viena iš mažiausių visoje šalyje.

   Praėjusiais metais Vyriausybė patvirtino visoms savivaldybėms vienodas taisykles, kuriose numatytas pagrindinis reikalavimas –  nuo 2017 m. savivaldybės privalo patvirtinti diferencijuotas rinkliavas už atliekų surinkimą ir tvarkymą, nustatant pastoviuosius bei kintamuosius kaštus. Atsižvelgiant į minėtą Vyriausybės nutarimą,  Alytaus regiono plėtros taryba priėmė sprendimą dėl atliekų tvarkymo sąnaudų paskirstymo tarp regiono savivaldybių. Kiekviena regiono savivaldybė šiais metais nustatydama naują diferencijuotą rinkliavą, įvertins konkrečiai savivaldybei tenkančius būtinuosius atliekų tvarkymo kaštus.

    Druskininkų savivaldybės Taryba šių metų vasario 28 dienos posėdyje patvirtino naujus vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus.

     Atlikus išsamią analizę, įvertinus susikaupimo normas  ir patikrinus visus būtinuosius kaštus nuo 2017 metų balandžio 1 dienos įsigaliosianti naujoji dvinarė rinkliava didės tik tiek, kiek būtina, kad būtų padengti būtinieji atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemos kaštai.

    Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko teigimu,  Druskininkų savivaldybė atliekų tvarkymo srityje ir toliau sieks dirbti kokybiškai bei efektyviai, kuo mažiau keičiant sukurtą efektyvią ir puikiai veikiančią sistemą. „Nuoseklių bendruomenės žmonių pastangų ir regiono bei Druskininkų savivaldybės padarytų investicijų dėka mūsų regiono atliekų tvarkymo sistema yra viena sėkmingiausių šalyje. Tikėjomės, kad atliekų surinkimo kaštai nesikeis dar bent kelerius metus, tačiau Vyriausybei priėmus nutarimą privalome jį vykdyti. Kaip bebūtų gaila, bet rinkliavos dydį teko didinti atsižvelgiant į išaugusius kaštus, kuriuos pagrinde lėmė valstybės reikalavimai savivaldybėms dėl rinkliavų diferencijavimo. Visada siekėme ir sieksime padėti mažas pajamas gaunantiems bendruomenės nariams – nagrinėsime lengvatų suteikimo galimybes“,  – sakė R. Malinauskas.

Keičiantis lengvatų teikimo tvarkai, socialinės kompensacijos išliks

       Atlikus išsamius atliekų tvarkymo sąnaudų skaičiavimus nuo 2017 metų balandžio 1 dienos rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Druskininkų savivaldybėje visiems nekilnojamojo turto objektų savininkams arba jų įgaliotiems asmenims padidės 16 proc.

       Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė akcentuoja, kad keičiantis lengvatų teikimo tvarkai jau aišku, kad atliekų rinkliavai taikomos socialinės kompensacijos mažiausiai uždirbantiems asmenims išliks, taip pat išliks ir lengvatos nekilnojamajam turtui, kai jis rekonstruojamas, remontuojamas bei griaunamas (turint  statybą leidžiantį dokumentą) ir tuo metu atliekas tvarkant pagal sudarytas sutartis su statybines atliekas tvarkančia įmone. „Siekiame, kad atliekų tvarkymo sistemoje pasikeitimų būtų kaip galima mažiau, kad kokybiškos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos būtų teikiamos už kuo palankesnę kainą. Druskininkai, kaip kurortinė savivaldybė, susiduria su vadinamojo antro būsto problema – turime daug atvykstančių svečių, taip pat yra nemažai žmonių, įsigijusių antrą būstą kurorte, jų atliekų tvarkymo kaštų neturi dengti druskininkiečiai. Todėl pastoviąją rinkliavos dalį mokės visi, o kintamosios galės nemokėti tik tie, kurie įrodys, kad nuo 3 iki 12 mėn., kaip tai nustato Vyriausybės nutarimas, nesinaudojo nekilnojamojo turto objektu arba negyveno jiems priklausiančiame būste, nenaudojo vandens, elektros bei dėl to nesusidarė papildomos atliekų tvarkymo sąnaudos“,  – sakė V. Jurgelevičienė.

Rinkliavos nuostatuose taip pat numatyta galimybė nekilnojamojo turto savininkams deklaruoti faktinę, dominuojančią (daugiau kaip 80 proc.) nekilnojamojo turto veiklos paskirtį ir pagal ją mokėti rinkliavą. Taip pat rinkliava bus neskaičiuojama tuo laikotarpiu, kai nekilnojamojo turto objektų savininkai yra mirę iki paveldėtojų atsiradimo bei nekilnojamasis turtas bus išbraukiamas iš rinkliavos mokėtojų registro, kai jis yra fiziškai sunaikintas arba sugriuvęs.

 

Naudojantiems el. aptarnavimo savitarnos svetainę – nuolaidos

Siekiant taupyti rinkliavos administravimo lėšas, visi rinkliavos mokėtojai skatinami naudotis el. aptarnavimo savitarnos svetaine (nuoroda internete: http://www.aratc.lt/rinkliavos-el-aptarnavimo-svetaine/). Asmenims, minėtoje  svetainėje užsisakiusiems gauti mokėjimo pranešimus elektroniniu būdu ir rinkliavą už visą mokestinį laikotarpį sumokėjusiems iki liepos 1 d., kitų metų rinkliava bus sumažinta 3 procentais.  

    Druskininkų savivaldybės atliekų turėtojai šių metų vasario mėnesį gavo sąskaitas tik už pirmą ketvirtį – t. y. už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą iki balandžio 1 dienos. Už likusius metų mėnesius bus pateikti atskiri mokėjimo pranešimai, kurioje rinkliava jau bus diferencijuota.

Informacija apie rinkliavą ir lengvatas teikiama tel. 8 313 52365.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

Pietų pertrauka: 12-12:45 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.