Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Paukščių gripas jau pasiekė Lietuvą

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Druskininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  (VMVT Druskininkų VMVT) informuoja, kad š. m. vasario 27 d. ir kovo 1 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute rastoms nugaišusioms gulbėms nebylėms patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo virusas H5N8. Tokio tipo virusas Lietuvos istorijoje nustatytas pirmą kartą. Nugaišusios gulbės rastos Kaune, Nemuno upėje. Grėsmė, kad atšilus orams virusas gali būti perneštas su migruojančiais paukščiais, labai didelė, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tiria visus rastus nugaišusius vandens paukščius. Paukščių gripo atvejai jau kurį laiką užregistruojami aplinkinėse Europos Sąjungos valstybėse tiek laukiniuose vandens paukščiuose, tiek naminių paukščių laikymo vietose, kuriose dėl šios ligos jau sunaikinta apie 7,5 mln. paukščių, praėjusią savaitę paukščių gripo virusas H5N8 nustatytas gulbėms nebylėms gripas nustatytas ir  Kaliningrado srityje (Rusijos Federacija). Specialistai pabrėžia, kad paukščių gripo virusas H5N8 labai pavojingas paukščiams, tačiau žmonių sveikatai grėsmės nekelia.

 

VMVT Druskininkų VMVT nori atkreipti paukščių augintojų dėmesį, kad pavasarinės ir rudeninės laukinių paukščių migracijos laikotarpiu (kovo, rugsėjo, spalio mėnesiais) privaloma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu). Taip pat paukščių laikytojai privalo nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti, laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų, apie pastebėtą naminių paukščių sirgimą ar gaišimą nedelsiant informuoti VMVT teritorinius padalinius, kurių kontroliuojamose teritorijose laikomi naminiai paukščiai. „Labai svarbu, kad patys paukščių laikytojai suprastų paukščių gripo grėsmę. Jau Lietuvoje patvirtinti pirmi labai patogeniško paukščių gripo viruso H5N8 protrūkiai, tikėtina, kad tokių atvejų bus daugiau. Dėl didelės paukščių koncentracijos Nemune ties Kaunu, virusas gali plisti ir toliau. Labai svarbu apsaugoti naminių paukščių ūkius, nes virusui patekus į paukščių laikymo vietas, ekonominiai nuostoliai bus didžiuliai. Kiekvienas augintojas atsako už savo laikomų paukščių sveikatą ir privalo imtis visų būtinų priemonių užkrečiamųjų ligų sukėlėjų patekimui į jo paukščių laikymo vietą. Beje, VMVT tikslas – ne taikyti nuobaudas paukščių laikytojams, bet kelti jų sąmoningumą ir padėti bendromis jėgomis apsisaugoti nuo šios pavojingos, didelius nuostolius nešančios ligos“, – komentavo VMVT Druskininkų VMVT viršininkė-valstybinė veterinarijos inspektorė Vaida Hellin Cuesta. Primename, kad paukščių gripas yra greitai plintanti pavojinga užkrečiama paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Migruojantys laukiniai vandens paukščiai yra natūralūs paukščių gripo viruso nešiotojai. Naminiai paukščiai yra ypač imlūs paukščių gripo virusui. Paukščių gripu sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Paukščiai gaišta. Nuo ligos gali gaišti iki 100% visų ūkyje laikomų paukščių. Paukščių gripas neplinta oru. Ligą platina paukščių gripo virusu užsikrėtę laukiniai vandens paukščiai, kurie ir užkrečia aplinką. Naminiai paukščiai užsikrečia lesdami užkrėstą lesalą arba gerdami užkrėstą vandenį. Didžiausią tikimybę užsikrėsti paukščių gripu turi paukščiai, laikomi atviruose vandens telkiniuose ir prie jų. Paukščių gripas perduodamas netiesioginio kontakto būdu su užsikrėtusių paukščių išskyromis, ypač išmatomis, per apkrėstus pašarus, vandenį, inventorių, rūbus ir avalynę.

VMVT Druskininkų VMVT prašo gyventojus nedelsiant informuoti apie pastebėtą naminių paukščių sirgimą ar gaišimą, taip pat pastebėtus sergančius laukinius paukščius ar rastas jų gaišenas tel.  +370 313 60371, +370 313 51184, mob. 8693 60878 arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nemokama telefono linija 8 800 40 403.

 

Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija  

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

Pietų pertrauka: 12-12:45 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.