Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Tarybos posėdyje patvirtintas 2017 metų biudžetas ir priimti kiti svarbūs sprendimai

Vakar posėdžiavusi Druskininkų savivaldybės Taryba posėdį pradėjo nuo strateginio klausimo – Druskininkų savivaldybės 2017-2019 metų strateginio veiklos plano patikrinimo. Minėtas trejų metų laikotarpį apimantis planas yra vienas svarbiausių dokumentų, nustatantis gaires, tikslus ir konkrečias priemones, pagal kurias suplanuotas ir 2017 metų biudžetas. Patvirtindama strateginį 2017-2019 m. veiklos planą, Taryba pritarė 2017 metais tęsiamiems ir naujai įgyvendinamiems projektams, kuriems būtina atlikti parengiamuosius darbus ir viešųjų pirkimų procedūras.

 

     Druskininkų savivaldybės Taryba patvirtino 2017 metų biudžetą. Itin svarbų klausimą pristačiusi Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė pasidžiaugė kad 2016 metų biudžeto pajamų planas įvykdytas 102, 1 proc. ir akcentavo, kad savivaldybių biudžetai, deja, ir šiais metais dar nepasiekė prieškrizinio lygio, todėl biudžeto lėšomis skirstomos labai atsakingai, kad nebūtų nuskriausta nė viena sritis. „ Kartu su biudžetinių įstaigų vadovais ir finansininkais bei  savivaldybės administracijos komanda subalansavome ir paskirstėme biudžeto lėšas pagal programas,  išskirstant prioritetus. Didžiausia problema –biudžetas yra tiesiog  per mažas tam, kad patenkinti visus poreikius tiek, kiek norėtųsi, tačiau darome viską, kad pagerintume biudžeto surinkimą. Tam, kad papildomai surinktume pajamų į biudžetą, dirbame kartu su mokesčių inspekcija, parduodame ir nuomojame savivaldybės turtą, biudžetinės įstaigos turi pasitvirtinusios kainas ir teikia paslaugas. Tam, kad visos biudžete numatytos  programos taptų kaip įmanoma efektyvesnės, stengiamės atsakingai skirstyti lėšas ir pildyti biudžetą visais įmanomais būdais“ – sakė V. Jurgelevičienė. Administracijos direktorė pabrėžė, kad stengiamasi apimti visas sritis, tačiau atsižvelgiama į svarbiausius prioritetus, juolab, kad prasidėjo intensyvus 2014-2020 metų laikotarpio struktūrinių fondų projektų įgyvendinimas.

     Šiais metais biudžeto lėšos atsakingai paskirstytos ir dėmesys skiriamas tokioms prioritetinėms sritims kaip švietimas, infrastruktūros priežiūra, tiek miesto, tiek kaimiškųjų teritorijų aplinkos tvarkymas ir priežiūra, Druskininkų įvaizdį gerinantiems projektams ir turizmui.  V. Jurgelevičienė pasidžiaugė, kad 2016 metų biudžeto pajamų planas įvykdytas 102, 1 proc.  Administracijos direktorė išsamiai pristatė 2017 metų biudžeto naujoves ir aktualijas,  gyventojų pajamų mokesčio pervedimo savivaldybių biudžetams naujoves, nekilnojamojo turto mokesčio tarifus ir surinkimą, vietinės rinkliavos už naudojimąsi Druskininkų kurorto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra surinkimą, socialinių pašalpų ir kompensacijų lėšų pokytį, atliekų tvarkymą bei naują kaštų skaičiavimo metodiką,  Druskininkų savivaldybės skolinimosi limitų prognozes 2017 metams.

 

           Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Algirdas Svirskas Tarybai pristatė 2014-2020 m. ES fondų lėšomis planuojamus įgyvendinti projektus. Įgyvendinant projektus planuojama Druskininkuose įrengti elektromobilių įkrovimo prieigas, pagerinti meno mokyklos infrastruktūrą, sutvarkyti Leipalingio ir Viečiūnų viešąsias erdves. Taryba taip pat pritarė A.Svirsko pristatytam sprendimo projektui dėl investicinių projektų įgyvendinimo: Druskonio ežero pakrantėje planuojama įrengti menines šviesų instaliacijas, ketinama atnaujinti lenktą tiltelį per Ratnyčios upę, rekonstruoti šalia Druskininkų švietimo centro esančią aikštę bei M. K. Čiurlionio paminklo skverą, įrengti Druskininkų ženklą.

   Taryba pritarė ypatingai svarbiam sprendimo projektui dėl vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą.

     LR Vyriausybė praėjusiais metais patvirtino  naujas visoms savivaldybėms vienodas taisykles, reglamentuojančias  vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą paskaičiavimo dydžius, todėl visos savivaldybės privalo apskaičiuoti naująją rinkliavą. Pagrindinis reikalavimas – visos savivaldybės privalo diferencijuoti rinkliavas, nustatant pastoviuosius bei kintamuosius kaštus.  

    Alytaus regiono plėtros taryba patvirtino metodiką, pagal kurią buvo paskirstyti kaštai visoms septynioms regiono savivaldybėms ir kiekviena savivaldybė šiais metais privalo nustatyti naują rinkliavą, kuri turi padengti būtinuosius atliekų tvarkymo kaštus, kurie susidaro kiekvienoje savivaldybėje.  Druskininkų savivaldybėje  nuo 2017 m. balandžio 1 dienos įsigalios šiek tiek padidinta dvinarė rinkliava – tai daryti buvo būtina atlikus išsamias analizes ir patikrinus visus būtinuosius kaštus. Šiandien Tarybai pritarus minėtai rinkliavai, išsamiau apie tai  gyventojai bus informuoti artimiausiu metu.

    Taryba pritarė, kad nuo kitų mokslo metų Leipalingio ir Viečiūnų mokyklų struktūra būtų pakeista – mokyklos taps progimnazijomis.

    Taryba taip pat pritarė sprendimo projektui dėl savivaldybės turto nuomos – išnuomojus negyvenamas savivaldybei priklausančias patalpas Gardino gatvėje , jose planuojama įrengti modernią veterinarijos kliniką.

    Posėdyje taip pat išklausyta ir pritarta aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2016 metų priemonių vykdymo ataskaitai, 2017 m. aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos priemonėms,  2017 m .visuomenės sveikatos rėmimo specialiajai programai.

   Kontrolės komiteto pirmininkė Gražutė Kuneikienė pristatė 2016 metų Kontrolės komiteto veiklos programos ataskaitą ir 2017  metų veiklos programą. 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

Pietų pertrauka: 12-12:45 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.