Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Tarybos posėdyje pritarta biudžetinių įstaigų vadovų ataskaitoms, projektų įgyvendinimui ir kitiems aktualiems sprendimų projektams

Balandžio 26 dieną posėdžiavusi Druskininkų savivaldybės Taryba pritarė bendruomenei svarbiems  biudžeto, socialiniams, projektų įgyvendinimo ir kitiems sprendimų projektams, patvirtintos posėdžio metu svarstytos biudžetinių ir viešųjų įstaigų 2017 metų veiklos ataskaitos.

 

Dar prieš Tarybos posėdžio pradžią konservatoriai ir liberalai nesilaikydami Tarybos reglamento kelis kartus siūlė į darbotvarkę įtraukti papildomą klausimą nepaisydami kolegų prašymų susitelkti konstruktyviam darbui ties darbotvarkėje numatytais klausimais.

Svarstant pirmąjį darbotvarkės klausimą dėl Druskininkų savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto sudarymo liberalai ir konservatoriai ignoruodami 2018 metų vasario 28 dienos Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išaiškinimą, kad tarybos nariai yra laisvi pasirinkdami balsuoti ar ne už vieną ar kitą į Komitetą ar komisijas siūlomus kandidatus, pareiškė, kad Tarybos narių pareiga yra iš karto patvirtini jų siūlomus kandidatus. Šis Tarybos posėdis buvo jau 18-asis, kuriame konservatoriai ir liberalai į Kontrolės komitetą primygtinai siūlė konservatorių V. Semešką ir liberalą J. Šarkų. Prasidėjus diskusijoms dėl susiklosčiusios situacijos pasisakė Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje Ona Balevičiūtė, kuri priminė, kad šios problemos sprendimas – politinis susitarimas ir opozicija negali priversti kitų Tarybos narių balsuoti už vieną ar kitą kandidatą. „Visi Tarybos nariai turi teisę apsispręsti savo nuožiūra“, – sakė O. Balevičiūtė.

Primename, kad ankstesniame kovo mėnesio Tarybos posėdyje liberalai ir konservatoriai pareiškė, kad kreipėsi į Vyriausybę dėl tiesioginio valdymo įvedimo dėl, jų nuomone, neteisėto Etikos komisijos sudarymo ir Kontrolės komiteto nebuvimo bei pareiškę, kad iki Vyriausybės atsakymo į jų prašymą, nedalyvaus sprendimų, susijusių su Kontrolės komitetu ar reglamentu priėmime, išėjo iš posėdžių salės ir nebegrįžo. Druskininkų savivaldybės teisininkų nuomone,  tokiais savo veiksmais  jie galimai pažeidė LR Vietos savivaldos įstatymą, kuris nurodo, kad savivaldybės tarybos opozicija turi pareigą į Kontrolės komitetą deleguoti savo atstovus, ir taip  galimai sulaužė Tarybos nario priesaiką.

Dėl šio liberalų ir konservatorių poelgio, balandžio 12 dieną buvo gautas tarybos narių grupės teikimas dėl Tarybos narių K. Kaklio, J. Šarkaus, R. Domarko, V. Semeškos ir A. Balkės įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimo. Antrąjį Tarybos darbotvarkės klausimą dėl komisijos sudarymo pristatęs Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas R. Viščinis informavo, kad vadovaujantis Teisės aktais Druskininkų savivaldybės meras gavęs tokį teikimą privalo pateikti jį Tarybai, kad būtų sudaryta komisija. Komisija turėjo būti sudaryta iš visų frakcijų laikantis proporcingumo, tačiau opozicijos nariam nebalsavus į komisiją nebuvo pasiūlyti liberalų ir mišrios frakcijos atstovai. Tarybos nariai pritarė klausimui dėl komisijos sudarymo.

Finansų ir apskaitos skyriaus vedėja Vyda Amšiejienė pristatė klausimą dėl biudžeto pakeitimo. Biudžetas didėja daugiau 57,4 tūkstančiais eurų. Didžioji dalis šios sumos gauta iš padidinto nekilnojamo turto mokesčio, likusi – iš valstybės dotacijų. Pranešėja pristatė išsamią informaciją, kur biudžetą papildžiusios lėšos bus panaudotos. Taryba minėtam klausimui pritarė.

Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja M. Sasnauskaitė pristatė klausimą dėl Druskininkų savivaldybės 2018 metų  socialinių paslaugų plano patvirtinimo. Savivaldybės taryba kasmet tvirtina socialinių paslaugų planą, kuriame aprašoma savivaldybės socialinė situacija, esama socialinių paslaugų infrastruktūra, savivaldybėje organizuojamų socialinių paslaugų analizė, taip pat numatomas 2018 metų priemonių planas bei kiti svarbūs rodikliai. Pranešėja informavo, kad socialines paslaugas savivaldybėje 2017 metais teikė Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras bei 15 nevyriausybinių organizacijų, prie kurių šiais metais prisijungė dar 3 naujos. Druskininkų savivaldybėje kasmet atliekama apklausa, kurios metu siekiama išsiaiškinti, kokių socialinių paslaugų trūksta asmenims, tad atsižvelgus į atliktos apklausos rezultatus, 2018 metais numatoma plėsti apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas, vykdyti globos centro funkcijas, teikti paslaugas globėjams, rūpintojams bei įvaikintojoms, teikti psichosocialinę pagalbą bei kompleksines paslaugas šeimoms. Klausimą pristačiusi pranešėja pasidžiaugė ne tik socialinių paslaugų plėtrai skirtomis didesnėmis lėšomis, bet ir ženkliu savanorių indėliu.

                      Taryba pritarė klausimui dėl 2014-2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonės „Pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimui“ projektams. Projekto esmė – sudaryti savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms galimybę įgyvendinti projektus, kurių tikslas gerinti pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir jų kokybę. Finansavimo sąlygų aprašas leidžia teikti paraiškas ir privatiems subjektams, todėl 3 iš 4 projektų bus privačių subjektų, o likęs – VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro. Pastarojo objekto bendra projekto vertė – daugiau kaip 163 tūkstančiai eurų. Už minėtą sumą Sveikatos centre planuojama įrengti kabinetą odontologiniam rentgenui, antrą patekimą iš antro aukšto į pirmą siekiant atskirti pacientų srautus bei atlikti kitus numatytus darbus. 

Tarybos posėdyje išklausyta ir pritarta 8 biudžetinių ir viešųjų įstaigų 2017 metų veiklos ataskaitoms: VšĮ Druskininkų ligoninės, VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro, Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio, Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“, Druskininkų jaunimo užimtumo centro, Druskininkų sporto centro, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorių 2017 metų veiklos ataskaitoms.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 
 
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.