Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
Versija neįgaliesiems

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

RSS naujienų prenumerata
Savivaldybė Meras Taryba
Savivaldybės naujienos

Šalia „Saulės“ pagrindinės mokyklos įžiebta Kalėdų eglė

 2014-12-18

Prie šventiškai pasipuošusių Druskininkų prisijungia ir bendrojo lavinimo mokyklos – ugdymo įstaigų languose mirga mokinių karpytos snaigės, o šiandien šalia „Saulės“ pagrindinės mokyklos įžiebta Kalėdų eglė. Šventės dalyvius pasveikino Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas ir mero pavaduotojas Linas Urmanavičius. „Linkiu, kad artėjančios šventės ir ateinantys metai būtų sėkmingi, kupini atradimų ir džiaugsmo“, – linkėjo R.Malinauskas.

Mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė džiaugėsi nauja mokyklos bendruomenės tradicija. „Puošiantis miestui, nusprendėme papuošti pačią gražiausią žaliaskarę, augančią prie mūsų mokyklos. Tikiuosi, kad ši šventė taps tradicine ir laukiama“,  – kalbėjo R. Siliūnienė.

Susitikime su neįgaliaisiais – planai įrengti pandusą paplūdimyje bei įsigyti įrangą, leisiančią „Snow Arenoje“ slidinėti ir fizinę negalią turintiems žmonėms

 2014-12-18

Druskininkų savivaldybė ypatingą dėmesį skiria socialinės atskirties mažinimui ir dialogo su neįgaliais druskininkiečiais stiprinimui – šiandien vykusiame mero Ričardo Malinausko ir neįgaliųjų bendruomenės atstovų susitikime  bei diskusijoje pasidalinta ateities planais dėl kurorto erdvių pritaikymo neįgaliesiems, išsakyti lūkesčiai, poreikiai, diskutuota apie iškylančių problemų sprendimą. Toks susitikimas organizuojamas jau trečius metus iš eilės. „Džiaugiuosi čia susirinkusiais nuostabiais žmonėmis.  Jūs esate entuziastingi ir iniciatyvūs: kuriate verslą, įgyvendinate projektus, rengiate pasirodymus bendruomenės šventėse. Ačiū, kad esate atviri ir geranoriškai nusiteikę. Ir toliau bendraukite, perduokite savo gerumą kitiems“, – susirinkusiesiems padėkojo meras R. Malinauskas bei palinkėjo jaukių žiemos švenčių.

STT patvirtino, kad Druskininkų savivaldybė vykdo veiklą nepažeisdama teisės aktų

 2014-12-18

Tai, kad Druskininkų savivaldybė dirba nepažeisdama teisės aktų ir kad Savivaldybėje tinkamai užtikrinama korupcijos prevencija, patvirtino ir dar vienas Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos sprendimas. STT raštu informavo Druskininkų savivaldybę apie savo sprendimą, kad, išanalizavus šiemet Druskininkų savivaldybėje socialinės paramos teikimo ir socialinio būsto administravimo srityje atlikto tyrimo išvadas, STT korupcijos rizikos analizės neatliks. Tyrimą socialiai  jautriausiose – paramos teikimo ir socialinio būsto administravimo srityse – atliko Druskininkų savivaldybės Centralizuota vidaus audito tarnyba, kurios vedėjas Algimantas Petrauskas yra ir asmuo, atsakingas už korupcijos prevenciją ir kontrolę Druskininkų savivaldybės administracijoje. Kai STT korupcijos rizikos analizės neatlieka, tai reiškia, kad pritaria jau atliktų tyrimų išvadoms. Kaip teigė Druskininkų savivaldybės meras, Druskininkų savivaldybės Antikorupcijos pirmininkas Ričardas Malinauskas, tiek šio tyrimo rezultatai, tiek ir anksčiau atliktos visuomenės apklausos įrodo, kad Savivaldybė dirba laikydamasi viešumo ir socialinės atsakomybės principų. „Bendruomenės pasitikėjimas Savivaldybe didėja. Nors jautriausiose socialinėse Savivaldybės veiklos srityse ir tenka priimti ir nepopuliarius sprendimus, matome, kad bendruomenė tai vertina ir supranta, kodėl jų reikia“, – sakė meras R. Malinauskas.

Antikorupcinės savaitės renginiuose būta ir pažadų nenusirašinėti

 2014-12-18

Druskininkų savivaldybėje vykdoma intensyvi korupcijos prevencijos veikla bendradarbiaujant su kompetentingomis valstybės institucijomis, organizuojant ir rengiant seminarus korupcijos prevencijos klausimais. Tradicinis renginys, kuriuo siekiama stiprinti jaunosios kartos sąmoningumą, skatinama netoleruoti korupcijos apraiškų, yra Druskininkų savivaldybėje kasmet organizuojamas Tarptautinės antikorupcijos dienos minėjimas švietimo įstaigose. Centralizuota vidaus audito tarnybos vedėjo, asmens, atsakingo už korupcijos prevenciją ir kontrolę Druskininkų savivaldybėje Algimanto Petrausko teigimu, Antikorupcinės savaitės renginiuose, skirtuose Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti, dalyvavo apie 600 Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigų moksleivių ir 47 šių įstaigų pedagogai.

Druskininkų savivaldybė – geriausių šalies savivaldybių penketuke

 2014-12-17

Lietuvos laisvosios rinkos institutas šį mėnesį paskelbė geriausias šalies savivaldybes ir pateikė 7-ių didžiųjų miestų ir 53 rajonų savivaldybių reitingą. Į penkių geriausiųjų rajonų savivaldybių sąrašą pateko ir Druskininkų savivaldybė. 2014-ųjų metų Lietuvos savivaldybių indeksas paskelbtas išnagrinėjus savivaldybių 2013-ųjų metų rezultatus pagal šiuos klausimus: kur daugiausiai laisvės ir pasirinkimo gyventojams? Kur palankiausia investuotojams? Kurios savivaldybės efektyviausiai valdomos? Lietuvos savivaldybių indekse geriau vertinamos savivaldybės, kurios užtikrina žmogaus laisvę rinktis, skatina privačią iniciatyvą, kuria palankias verslo sąlygas, taupo išteklius ir veikia skaidriai. Alytaus regione Druskininkų savivaldybės reitingas pats aukščiausias. Pasak Druskininkų savivaldybės mero patarėjos Irmos Kieliūtės, aukštas reitingas įrodo Druskininkų savivaldybės administracijos pastangas kurti patrauklią aplinką ir bendruomenės žmonėms, ir investuotojams. Druskininkai sėkmingai konkuruoja net su didžiųjų rajonų savivaldybėmis. „Druskininkų savivaldybės prioritetu ir toliau išlieka siekis mažinti nedarbo lygį, kurti palankią aplinką bendruomenei ir verslui, skatinti gyventojus būti veikliais“, – kalbėjo I. Kieliūtė.

Kalėdų karavanas Druskininkuose – dovanos mokykloms ir šventė bendruomenei bei kurorto svečiams

 2014-12-16

Druskininkai kviečia pasitikti jubiliejinį Kalėdų karavaną gruodžio 20 d., 16 val. miesto aikštėje, šalia įžiebtos Kalėdų eglės. Kaip teigė Druskininkų savivaldybės meras, Druskininkai palaiko Kalėdų karavano idėją – skatinti vaikus pamilti sportą. „Druskininkai neatsiejami nuo sporto ir sveikos gyvensenos, o ją ugdyti, ypač svarbu jauname amžiuje. Todėl su nekantrumu laukiame ir 2015-ųjų Druskininkuose organizuojamo „LTeam“ žiemos sporto festivalio, skirto ne tik moksleiviams, bet ir visiems mylintiems žiemos sportą“, – sakė meras R.Malinauskas. Prisidėti prie karavano misijos savo dovanomis gali kiekvienas atvykęs į Kalėdų karavano sutiktuves. Kalėdų karavanas savo 15-ajai kelionei per Lietuvą ruošiasi su nauju partneriu – Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK). Pasak LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, jubiliejinio Kalėdų karavano dovanos ir įkvepiantys susitikimai su geriausiais šalies sportininkais prisidės prie sveikos ir aktyvios jaunosios kartos ugdymo.

Kitais metais ketinama pristatyti Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono plėtros planą

 2014-12-16

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas–vyriausiasis architektas Vilius Margelis kartu su Lietuvos ir Lenkijos teritorijų planavimo Lietuvos komisija lankėsi Varšuvoje, kur buvo aptarti galutiniai Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų plėtros plano klausimai. Pasak V. Margelio, dvi dienas vykę Lenkijos ir Lietuvos darbo grupių pasitarimai buvo ypatingai produktyvūs. „Buvo pristatyti naujausi įstatymų pasikeitimai Lenkijoje ir Lietuvoje. Taip pat galutinai aptarėme bendro regiono plano baigiamųjų darbų užbaigimo tvarkaraštį“ – sakė V. Margelis.

Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono teritorijos plėtros planas – tai nacionalinio lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentas. Prie šio plano rengimo prisideda Lietuvos savivaldybės, nutolusios nuo pasienio 50-ies kilometrų atstumu. Į šį sąrašą patenka Druskininkų, Lazdijų, Kalvarijos, Marijampolės, Vilkaviškio ir Kazlų rūdos savivaldybės.

Druskininkų savivaldybės administracija pateikė efektyvesnes Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas

 2014-12-15

Druskininkų savivaldybės administracija, planuodama 2015-ųjų metų savivaldybės biudžetą ir siekdama kuo efektyvesnio pajamų surinkimo, LR Finansų ministerijai pateikė siūlymus Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisų projektui. Administracijos pateiktomis pataisomis siekiama gyventojų pajamų mokestį įskaityti į tos savivaldybės biudžetą, kurios teritorijoje gyventojas deklaruoja gyvenamąją vietą. Kaip teigė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, šiuo metu galiojanti gyventojų pajamų mokesčio užskaitymo savivaldybėms tvarka yra paini ir sudėtinga. „Didelė dalis Druskininkų savivaldybės jaunimo dirba kituose miestuose, o gyvenamąją vietą yra deklaravę Druskininkuose. Taip pat daugelis druskininkiečių dirba Druskininkų įmonėse, kurių buveinės registruotos kituose miestuose, o pagal dabartinius teisės aktus šių įmonių darbuotojų sumokėtas Gyventojų pajamų mokestis paskirstomas toms savivaldybėms, kuriose registruota įmonė. Todėl pasiūlėme Gyventojų pajamų mokestį savivaldybėms įskaityti pagal gyventojų deklaruotą gyvenamąją vietą, jį paskirstant pagal atitinkamo laikotarpio pateiktas deklaracijas, tiksliai pagal sumokėtą pajamų mokestį ir pagal deklaracijoje nurodytą konkrečios savivaldybės kodą. Tokiu būdu tikimės, kad mokesčių  surinkimo tvarka taps paprastesnė, o į savivaldybės biudžetą bus surinkta daugiau lėšų“, – sakė V. Jurgelevičienė.

Leipalingio bendruomenę subūrė padėkos vakaras „Iš širdies į širdį“

 2014-12-13

Vakar Leipalingio bendruomenė rinkosi į Kultūros namus, kur organizuotas padėkos vakaras „Iš širdies į širdį“. Leipalingiečių bendruomenę pasveikinę Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius ir Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Grigorienė vylėsi, kad toks padėkos vakaras taps gražia miestelio žmonių tradicija. „Esate bendruomenė, turinti savo istoriją ir tradicijas, čia gyvena žmonės, savo širdies ir rankų darbu kuriantys miestelio ateitį. Tad toliau puoselėkite savo kraštą, padėkite vieni kitiems, džiaukitės pasiekimais. Linkime gražių artėjančių švenčių ir jaukumo jūsų namams“,  – sakė L. Urmanavičius.  V. Grigorienė džiaugėsi nuoširdžia vakaro atmosfera. „Labai gera būti kartu su jumis – šis vakaras tikrai suvirpino širdį, buvo jauku ir gera“, – kalbėjo V. Grigorienė.

Tradicinių bendrų pietų metu apžvelgti jubiliejiniais kurorto metais nuveikti darbai ir ateities perspektyvos

 2014-12-13

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas tęsia gražią iniciatyvą, suburdamas Druskininkų verslo bendruomenės ir savivaldybės atstovus pietums, kurių metu diskutuojama apie viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą, aptariami verslininkams rūpimi klausimai. Gruodžio 11 dieną organizuotas jau penktasis toks susitikimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip šimtas svečių: verslo atstovų, savivaldybės specialistų, savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų.

Restorane „Kolonada“ vykusių pietų metu meras R. Malinauskas padėkojo susirinkusiems verslininkams už jų aktyvumą prisidedant prie sėkmingo Druskininkų vystymo, pristatė svarbiausius per praėjusius metus nuveiktus darbus, atsakė į užduotus klausimus. Pasak R. Malinausko, tradiciniai pietūs organizuojami siekiant įsiklausyti vieniems į kitus, išgirsti svarbiausias aktualijas ir rūpimus klausimus. „Pasidaliname informacija, išklausome poreikius – tai padeda efektyviau dirbti, tad tokie susibūrimai iš tiesų naudingi. Jie reikalingi ir verslui, ir bendruomenei, ir savivaldybės atstovams, todėl stengiamės juos organizuoti kartą arba du kartus per metus. Džiaugiuosi, kad kalbėdamiesi ir diskutuodami priimame bendrus sprendimus, kurie yra naudingi Druskininkų savivaldybės bendruomenei“, – apie tradicinių pietų svarbą kalbėjo R. Malinauskas. Anksčiau organizuotų pietų metu buvo priimtas sprendimas įsteigti asociaciją „Druskininkų klubas“, vienijančią veiklius įvairų sričių ir profesijų druskininkiečius, o taip pat nuspręsta dalyvauti įvairiuose projektuose, organizuoti renginius.

Archyvas
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
Žiniasklaida
apie mus

NAUDINGA
INFORMACIJA

Nuotraukų
galerija
Klausiate-
atsakome
 Smart Druskininkai 


 

  Vietinė rinkliava 


 


 


 
 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

Pietų pertrauka: 12-12:45 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © 2012 Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.