Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

ADMINISTRACIJA

RENGINIŲ KALENDORIUS

 

 

 
 
 
 
 

 


 

 

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Aktualijos

 

 LEIPALINGIO SENIŪNIJOS SENIŪNAIČIŲ SUEIGA


         Leipalingio seniūnijoje kovo 16 dieną vyko  išplėstinė seniūnaičių sueiga, kurioje dalyvavo visi seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai. Seniūnas Antanas Krancevičius pristatė Leipalingio seniūnijos 2017 metų veiklos ataskaitą bei 2018 metų veiklos planą. Pasidžiaugė nuveiktais darbais: sudėtu šaligatviu, išasfaltuotu privažiavimu ir padaryta automobilių stovėjimo aikštele prie Seirijų gatvės Nr. 13 namo; padaryta automobilių stovėjimo aikštele prie Melioratorių g. 10 namo; pradėta  gatvių apšvietimo rekonstrukcija Liepų ir Kaštonų gatvėse Leipalingio miestelyje; atliktų darbų dalimi Alėjos gatvės rekonstrukcijos; atnaujintomis vaikų žaidimo aikštelėmis; pasodintais skroblais Seirijų gatvėje; suremontuotu ir perdažytu Nepriklausomybės paminklu Leipalingio miestelyje;  įrengtomis patalpomis jaunimui; suremontuota kelio atkarpa Stračiūnai – Barzdžiūnai, įrengiant asfaltą ir padarytu privažiavimu prie bendruomenės namų su apšvietimo įrengimu, taip pat daugeliu kitų kiekvieną dieną atliekamų darbų, kurių dėka Leipalingio miestelis ir kaimai tampa patrauklūs ir saugūs gyventi ir dirbti.

Seniūnas supažindino  su numatomais atlikti  2018 metais darbais, pristatė kelius, gatves, kurie numatomi tiesti, rekonstruoti ar remontuoti, taip pat apšvietimo tinklų renovacijos ir plėtros darbus, atsakė į seniūnaičiams ir bendruomenės pirmininkams aktualius klausimus.

Druskininkų savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjas Algimantas Petrauskas visiems susirinkusiesiems pateikė išsamią informaciją  apie esminius korupcijos bruožus, korupcijos modelius, kovos su korupciją pagrindus, korupcijos mažinimo kryptis.

 

 KVIEČIAMA IŠPLĖSTINĖ SENIŪNAIČIŲ SUEIGA

2018 metų kovo 14 dieną 15 val. Leipalingio dvaro patalpose kvieičiame seniūnaičius ir bendruomeninių organizacijų atstovus į išplėstinę seniūnaičių sueigą.

DARBOTVARKĖ.

1. Dėl 2017 metų veiklos ataskaitos.

Pranešėjas  Antanas Krancevičius.

2. Dėl 2018 metų veiklos plano.

Pranešėjas  Antanas Krancevičius.

3. Dėl korupcijos prevensijos.

Pranešėjas Algimantas Petrauskas.

4. Einamieji klausimai.


Atkurtai Lietuvai 100 

 

Vasario 16 dienos šventė prasidėjo 100 varpų dūžiu iš Leipalingio Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios varpinės. Susirinkusius ir šventiškai  nusiteikusius žmones pasveikino Leipalingio seniūnijos bendruomenių atstovai, suorganizavę įspūdingą automobilių virtinę su plevenančiomis vėliavomis ir širdingais sveikinimais. Šv. mišių metu buvo pašventinta Lietuvos vėliava, kuri buvo iškilmingai pakelta prie Nepriklausomybės paminklo visiems susirinkusiems giedant Lietuvos himną. Skambėjo svečių sveikinimai, ansamblio ,, Serbenta" ir Akvilės Ambrasiūnaitės dainos, buvo padėtos gėlės žuvusiems už Lietuvos laisvę, Leipalingio kapuose uždegtos žvakutės ant savanorių kapų. Leipalingio seniūnas įteikė Lietuvos vėliavą Antanui Dudzinskui už tautiškumo puoselėjimą. Šventės metu Valstybės sienos tarnybos Varėnos rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai pristatė turimą techniką, ginkluotę, kinologai surengė pasirodymą su tarnybiniais šunimis, vaišino kareiviška koše ir arbata. Didelio susidomėjimo sulaukė Alytaus Didžiosios Kunigaištienės Birutės ulonų būrio kariai, kurie pristatė karinę techniką ir ginkluotę.

 


 

 

Mūsų savivaldybės ūkininkai dalyvavo Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos konferencijoje ir Lietuvos ūkininkų suvažiavime

Š.m. sausio 30 dieną Trakuose įvyko Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos (LNŽNA) narių, suvažiavusių iš viso krašto, konferencija, kurioje buvo pareikštos galutinės pastabos ir reikalavimai dėl naujausios nepalankių ūkininkauti žemių žemėlapio redakcijos. Aistros dėl šio žemėlapio verda beveik dešimt metų, žemdirbiai reikalauja, kad būtų įvestos trys nederlingų žemių kategorijos: iki 32 balų didelio nepalankumo, 32-34 balai - vidutinio nepalankumo, 34-36 balai atitiktų mažo nepalankumo žemes ir, kad esamą žemėlapį sudarytų ne tik pagal seniūnijas, bet sumodeliuotų kadastrinių vietovių lygiu. Žemdirbiai vieningai reikalavo, kad būtų užtikrintos lėšos nederlingų žemių kompensacinėms išmokoms, kad išmokų dydžiai vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių iki 2020 metų nebūtų mažinamos o nuo 2020 metų išmoka siektų 200 eurų už hektarą. Šiandienai į nepalankių žemių žemėlapį yra įtrauktos 52 seniūnijos.

Vasario 9 dieną Druskininkų savivaldybės ūkininkai dalyvavo Jonavoje vykusiame Liwetuvos ūkininkų suvažiavime, kuriame dalyvavo ministras pirmininkas S. Skvernelis, žemės ūkio ministras B. Markauskas europarlamentaras B. Ropė, seimo nariai ir svečiai. Aptarta daug aktualių Lietuvos ūkininkams klausimų, virė aštrios diskusijos, europarlamentarui Broniui Ropei įteiktos peticijos ,, Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!".Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. 1918 metais įkurta nepriklausoma moderni piliečių valstybė, kurią turėjo valdyti demokratiškai išrinkta valdžia, ir kartu simboliškai atgaivinta senojoje Lietuvoje (1253–1795 metai) puoselėta Lietuvos valstybingumo tradicija. 2018 m. vasario 16 d. švęsime modernios Lietuvos gimimą. Ši data lyg tiltas sujungia 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir 1990 m. kovo 11 d. atkurtą nepriklausomą Lietuvą. 

Leipalingio seniūnijoje susirinkę įstaigų ir bendruomenių atstovai svarstė, kaip organizuoti ir sutelkti seniūnijos gyventojus, buriančioms masinėms iniciatyvoms, stiprinančioms pasididžiavimą Lietuva –tai Vasario 16-ajai, Kovo 11 -osios, Liepos 6-osios iniciatyva „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį“. Taip pat aptarė visus metus seniūnijoje vykstančių renginių organizavimą ir bedrą visų indėlį į juos.Kalėdų laukimas


KONKURSAS  ,,METŲ ŪKIS 2017"


Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, Druskininkų savivaldybėje vyko konkursas ,,Metų ūkis 2017". Komisija, patikrinusi ūkius ir suvedusi rezultatus, konkurso ,,Metų ūkis2017"  pirmąją vietą nutarė skirti Zitai ir Kęstučiui Vaikšnorams, antrąją vietą Virginijai ir Gitanui Krancevičiams, trečiąją vietą Aistei ir Mariui Sikorskams. Nugalėtojus pasveikino ir vertingus prizus bei padėkas įteikė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas bei Seimo narys Zenonas Streikus.

Mūsų krašto ūkininkai lapkričio 17 dieną buvo pagerbti ir apdovanoti Kauno kultūros ir sporto centre  ,,Girstutis" vykusiame iškilmingame renginyje, kurį organizavo Lietuvos ūkininkų sąjunga. Iš 455 Lietuvos ūkių, dalyvavusių konkurse, 120 tapo nugalėtojais. Nugalėtojams buvo įteiktos lašo formos pūsto stiklo statulėlės, pripildytos saujele žemės. Apdovanojimus įteikė Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas ir UAB ,,Biržų Žemtiekimas" vadovas Saulius Silickis.


SENIŪNAIČIŲ SUEIGA

 

Rugsėjo 6 dieną vyko išplėstinė seniūnaičių sueiga, kurioje dalyvavo visi Leipalingio seniūnijos seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai, seniūnas. Buvo aptarta :

Dėl Druskininkų savivaldybės Tarybos sprendimo „Dėl nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo   2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Druskininkų savivaldybėje aprašo patvirtinimo.

Dėl Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų  2017-04-10  Nr. V35-21 ir 2017-05-25 Nr.V3-516 „Dėl vietos gyventojų apklausos organizavimo“ vykdymo, planuojant keisti savivaldybės gyvenamųjų vietovių ribas.

Dėl Gyvūnų laikymo Druskininkų savivaldybės gyvenamosiose vietovėse taisyklių reikalavimų laikymosi.

Dėl valstybinės Maisto ir Veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymo 2017m. rugpjūčio 18d. Įsakymo B1-517„ Dėl afrikinio kiaulių maro židinių Druskininkų savivaldybės Leipalingio seniūnijos Stračiūnų kaime “.

Seniūnaičiai pasiūlė savo seniūnaitijų gražiausiai tvarkomas sodybas Druskininkų savivaldybės organizuojamam daugiabučių ir individualių gyvenamųjų namų aplinkos tvarkymo konkursui ,, Mano Žalias kiemas 2017".

Buvo aptarti seniūnaičiams ir bendruomenės pirmininkams aktualūs klausimai. 

 

 


GRĮŽTANT Į PRAEITĮ 

Lietuvos žydų bendruomenė inicijuoja projektą, kuris padėtų įamžinti žydų holokausto aukų bei egzekucijos vietas. Lietuvos gyventojų ir rezistencijos tyrimo centras atlieka tyrimą, kuris padės nustatyti tikslesnes egzekucijų vykdymo vietas bei holokausto aukų vardus ir pavardes. 2017 m. rugsėjo 7 dieną šio projekto atstovai lankėsi Leipalingyje ir apžiūrėjo Leipalingio miestelio žydų žudynių vietą. Leipalingio žydų žudynės vyko 1941 m.rugsėjo 11 dieną. 1957 m.  atlikus ekshumaciją dvejose duobėse buvo rasta156 žmonių palaikai.


ONINIŲ ŠVENTĖ ,,SUGRĮŽKIM, PABŪKIM DRAUGE PO GIMTINĖJE ŽYDINČIOM LIEPOM''

Liepos 29 dienos vakarą Leipalingio dvaro kieme šurmuliavo jau tradicine tapusi Oninių šventė. Į šventę susirinko didelis būrys miestelio, seniūnijos gyventojų ir svečių. Šventė prasidėjo duonos garbinimo apeigomis, vyko Onų  pagerbimo ceremonija, kurioje dalyvavo 22 Onutės. Vaikai žiūrėjo jiems rodomą spektaklį ir pūtė muilo burbulus. Visus linksmino Leipalingio meno kolektyvai, liaudiškos muzikos kapela ,, Simnyčia", solistės Gintarė Čmukaitė-Jasionienė ir Akvilė Ambrasiūnaitė,  dainininkas bei dainų kūrėjas Edmundas Kučinskas, vyko šventinė prekyba.

 

 

 

 

JAUNIMO LAISVALAIKIS VASARĄ

       Druskininkų JUC organizavo mobilaus darbo susitikimą su Leipalingio jaunimu Leipalingio miestelio jaunimo patalpose, kurios yra Leipalingio laisvalaikio salės 2 aukšte, Alėjos g.3. Susitikimo metu nestigo kvapą gniaužiančių akimirkų ir emocijų – žaidžiant socialinį-psichologinį vaidmenų žaidimą „Vilkolakiai" ir kitus iš komforto zonos priverčiančius išeiti žaidimus, laikas prabėgo akimirksniu! 
 

 

SVEIKATOS STOTELĖ LEIPALINGYJE 

           Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsdamas projektą - ,,Sveikas miestas II“, liepos mėnesį organizavo ,,Sveikatos stotelę“ Leipalingio dvare. ,,Sveikatos stotelės“ metu Leipalingio bendruomenės nariams visuomenės sveikatos specialistai atliko kūno masės analizę, teikė pirmosios pagalbos teorines ir praktines žinias, konsultavo sveikatos stiprinimo ir išsaugojimo klausimais. Visi norintys galėjo nemokamai pasimatuoti gliukozės ir cholesterolio kiekį kraujyje. Taip pat aplankiusieji ,,Sveikatos stotelę“ išbandė girtumą imituojančius akinius, ,,pasimatavo“ nutukimą imituojančią liemenę bei susipažino su šiaurietiškojo ėjimo technika.

 

 

 

 

 

Seniūnaičių sueiga


Š.m. kovo 29 dieną Leipalingio seniūnijoje vyko seniūnaičių sueiga. Joje dalyvavo visi išrinkti seniūnaitijų seniūnaičiai - Žaneta Krivonienė, Eimantas Mazaliauskas, Antanas Vailionis, Alma Vilčinskienė, mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Druskininkų policijos komisaras Vidmantas Kondrackis, bendruomenės pareigūnas Edgaras Suchanekas, seniūnas Antanas Krancevičius. Seniūnas pristatė praeitų metų seniūnijos ataskaitą ir 2017 metų veiklos programą, su seniūnaičiais aptarė bendruomenėms aktualius klausimus. Seniūnaičiai uždavė jiems aktualius klausimus vicemerui, komisarui, bendruomenės pareigūnui.


 


Leipalingio bendruomenė paminėjo Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną


Kovo 11 dienos šventę leipalingiečiai pradėjo dalyvaudami Šv. mišiose, kurias aukojo Leipalingio parapijos klebonas Paulius Marčiulionis, ir minėjimu prie paminklo, žuvusiems kovose už Lietuvos nepriklausomybę. Minėjimas prasidėjo himno giedojimu ir vėliavos pakėlimu. Sveikinimo žodį tarė  Leipalingio seniūnas A. Krancevičius, muziejininkė L. Žukauskaitė, kuri papasakojo istoriją apie paminklą ir jame pavaizduotą simboliką, Leipalingio pagrindinės mokyklos mokinukai deklamavo eilėraščius. Po minėjimo visi rinkosi į Leipalingio laisvalaikio salę, kur buvo apdovanoti tradicinio šaškių - šachmatų turnyro, skirto Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, nugalėtojai. Po apdovanojimų daugelis leipalingiečių patraukė į Leipalingio dvarą, kur Leipalingio pagrindinės mokyklos mokinukai su mokytoja Leonora Mockevičiene parodė etnografinę programą ,,Dovana Lietuvai".

 

 
Leipalingio Dvare vyko imaginacinių portretų paroda ,, Viduramžių Lietuvos viešpačiai"Informacija atnaujinta:2018-03-15 11:30:51
Vertinkite: Balsų skaičius: 0
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.