Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Nemune ties Druskininkais – vertingų žuvų įkurtuvės

 

 Nemune bus daugiau vertingų žuvų.  Birželio 21 d., liepos 1 d. ir liepos 5 d. Nemune įžuvintos retai žvejų sutinkamos žuvys – sterlės – viena vertingiausių žuvų rūšių, priklausanti eršketinių žuvų šeimai.

 

 Atlantinis eršketas kadaise buvo dažnai sutinkamas Nemuno upėje, į kurią neršti atplaukdavo iš jūros, tačiau dabar ši žuvis beveik visiškai išnykusi ne tik Baltijos jūroje, bet ir visuose Vakarų Europos pakraščiuose. Sterlės tėvynė yra Rusijos didžiosios upės, kurios įteka į Kaspijos, Azovo ir Juodąją jūras.

      Žuvys įveisiamos vadovaujantis patvirtintomis Žuvivaisos valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose taisyklėmis bei valstybine programa, pagal kurią yra patvirtintas Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2019 metų planas.

Šios vasaros įžuvinimo metu į Nemuno upę iš viso buvo išleista 36 tūkst. vnt. sterlių šiųmetukų, iš kurių birželio 21 d. buvo suleista 7 tūkst. vnt. po 7 gramus, liepos 1 d. 17 tūkst. vnt. po 10 gramų ir liepos 5 d. 12 tūkst. vnt. po 11 gramų sveriančios šiųmetinės žuvys.

      Nuo gegužės pradžios šios žuvys buvo auginamos joms palankiomis sąlygomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos pietų regiono žuvivaisos skyriaus (Simno) priežiūroje. Siekiant padidinti žuvų įveisimo efektyvumą, rekomenduojama žuvis išleisti vietose, kuriose jos tokio amžiaus gyventų natūraliomis sąlygomis, paskleisti mažesniais kiekiais ir kiek galima plačiau, todėl pagal įveisimo planą buvo pasirinktas Nemuno aukštupys, esantis Druskininkų savivaldybėje.

     Įveisimo procedūra buvo atliekama keliose Nemuno aukštupio vietose, atliekant 9 reisus. Žuvų įleidimo į Nemuną procedūrą vykdė Pietų regiono žuvivaisos skyriaus (Simno) vyriausiasis specialistas Algis Urbanavičius ir specialistas Juozas Paliutis kartu su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais Tomu Daugirdu ir Sauliumi Kudžma. Sterlių įveisime dalyvavo Druskininkų savivaldybei atstovauti paskirta architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Sonata Kavoliūnienė.

      Sterlių įveisimas vykdomas jau ketvirti metai ir jau yra pastebimas šių žuvų prisitaikymas Nemuno upėje. Šiais metais numatyta suleisti dar 10 tūkst. vnt. paaugintų sterlių. Pasak žuvininkystės tarnybos, sterlės buvusios neatsiejama upių ekosistemos ir žuvų bendrijos dalis – iš visų eršketinių žuvų jos yra vienintelės visiškai gėlavandenės žuvys, gyvenančios tik upėse ir nemigruojančios į jūrą. Todėl tikimasi, kad didžioji dalis žuvų sėkmingai prisitaikys prie Nemuno upės sąlygų ir taps joms prieglobsčiu bei pagausins žuvų išteklius, kas ateityje galėtų pradžiuginti ne vieną žveją mėgėją.

 Apie sterlę    

Sterlę galima atpažinti iš jos pailgo kūno, su penkiomis išilginėmis 12-17 kaulinių plokštelių eilėmis, šoninėje eilėje yra 56-71 kaulinių plokštelių. Galva – vidutinio dydžio su plonu ir dažniausiai riestu į viršų šnipu. Žiotys šnipo apačioje, prieš jas yra keturi ūseliai. Sterlės gali užaugti iki 100-125 cm ilgio ir sverti iki 16 kg. Vidutinis sterlių svoris yra 6-6,5 kg. Sterlės dažniausiai laikosi būriais.

      Įprastinėmis sąlygomis šios žuvys gyvena 22-25 metus. Sterlės yra nelepios žuvys, gerai auga ir tvenkiniuose. Pagrindinis sterlių maisto šaltinis yra dugno organizmai: vėžiagyviai, kirminai ir vabzdžių lervos. Patinai lytiškai subręsta 4-5 metų amžiaus, o patelės – 5-9 metų amžiaus. Dažniausiai veisiasi balandžio-gegužės mėnesį sraunių upių aukštupiuose, kur yra smėlio, žvyro arba žvirgždo dugnas.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.