Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Aktualijos

Susitikime su jaunimu – apskrito stalo diskusija „Draugiškas jaunimui miestas“

Minint Druskininkų savivaldybės jaunimo dieną, Jaunimo užimtumo centre organizuotame susitikime dalyvavo meras Ričardas Malinauskas, mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, mero patarėja Irena Lynikienė, Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėja-savivaldybės gydytoja Evelina Raulušaitienė, Sporto centro direktorius Vilmantas Matkevičius, Kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė, Viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė, Druskininkų jaunimo užimtumo centro direktorė Aušra Nedzinskienė, „Ryto“ gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė, „Atgimimo“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Lukošienė, mokinių savivaldos kuratorė Valė Šmitienė, socialinis pedagogas Alvydas Zdančius, Socialinio paslaugų centro darbuotoja Kristina Kašinskienė, Alytaus teritorinės darbo biržos Druskininkų skyriaus vedėja Danutė Naujalienė bei daugiau kaip 50 jaunų žmonių.

 

Renginio moderatorė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Brown dėkojo visiems už dalyvavimą,  kvietė aktyviai kalbėtis, išgirsti vieniems kitus, pasinaudoti proga išsakyti pasiūlymus, kaip visi kartu galime kurti draugišką jaunimui miestą. Specialistė pabrėžė, kad visos išsakytos  mintys yra geros, tad svarbu  nebijoti konstruktyviai ir argumentuotai reikšti savo nuomones.

Renginys pavyko ir buvo draugiškas visų pirma dėl to, kad prie vieno stalo kalbėtis ir išgirsti jaunimo mintis sėdo savivaldybės ir įstaigų vadovai, įvairių sričių specialistai. Pasiskirstę po įvairias Druskininkų jaunimo užimtumo centro erdves, jaukiai įsitaisę kas ant sėdmaišių jaunimo erdvėje, kas konferencijų salėje ar pasitarimų kambaryje, diskusijos dalyviai aptarė septynias sritis, susijusias su savivaldybėje įgyvendinama jaunimo politika.

Pirmosios grupės, kurios diskusiją tema „Infrastruktūra ir viešosios paslaugos jaunimui Druskininkų savivaldybėje. Jaunimo dalyvavimas priimant sprendimus“ moderavo Druskininkų jaunimo užimtumo centro direktorė Aušra Nedzinskienė, ieškojo būdų,  kaip galima labiau  įtraukti jaunimą ir sužinoti jų poreikius bei nuomonę dėl priimamų sprendimų. Vieningai nutarta susitikimus su savivaldybės vadovais bei atsakingų sričių specialistais organizuoti dažniau. „Aš visada surasiu laiko savo darbotvarkėje išgirsti Jūsų mintis, – sakė meras Ričardas Malinauskas. – Mums labai svarbus jauno žmogaus matymas, nuomonė ir iniciatyvos“. Grupėje buvo kalbama apie mieste jau sukurtą infrastruktūrą jaunimui, viešąsias lauko erdves, kuriomis galima naudotis. „Svarbu, kad ne tik miestas būtų jaunimui draugiškas, bet ir pats jaunimas didžiuotųsi, saugotų savo miestą, svarbu, kad patys jauni žmonės būtų draugiški savo miestui, –mintimis dalijosi mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

Antrosios grupės diskusijoje „Socialinės paslaugos ir galimybės mažinti jaunimo socialinę atskirtį“ dalyvavo mero patarėja Irena Lynikienė, Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos socialinis pedagogas Alvydas Zdančius, Socialinių paslaugų centro darbuotoja Kristina Kašinskienė bei Druskininkų jaunimo užimtumo centro vykdomo projekto „Atrask save“ koordinatorė Kristina Fedaravičiūtė. Suaugusieji, dirbantys su socialiniais klausimais susijusioje sferoje, klausėsi jaunimo minčių apie socialinės atskirties, patyčių problemos mažinimą, akcentavo, koks svarbus yra suaugusių žmonių pavyzdys tinkamai elgtis, padėti šalia esančiam. „Visada reikia pradėti nuo savęs. Visur ir visada. Dažnai suaugę netinkamai elgiasi, tik keldami reikalavimus mums, jauniems žmonėms,“ – mintimis dalijosi Viltė Barysaitė. Pasidžiaugta, kad Druskininkuose yra tikrai daug organizacijų, teikiančių socialines paslaugas jaunimui, į kurias galima kreiptis, tiek norint save realizuoti įdomioje veikloje, tiek sulaukiant pagalbos sunkiu metu.

Trečiosios grupės diskusija „Švietimas“ ir ketvirtoji „Kultūra“ buvo apie ryškiausius renginius jaunimui bei mokyklines aktualijas. Kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė ir bibliotekos vedėja L. Žėkienė skatino jaunimą aktyviau įsilieti į miesto kultūrinį gyvenimą, teikti pasiūlymus dėl kviečiamų menininkų bei grupių, o taip pat patiems pristatyti savo kūrybą miesto erdvėse, pavyzdžiui, bibliotekoje. „Tikiu, kad tarp jūsų yra kuriančių poeziją, gal tapančių, su malonumu padėsime paruošti jums personalines parodas. Bendraukime ir bendradarbiaukime,“ –  kvietė bibliotekos direktorė, o jaunimo veiduose smagu buvo matyti susidomėjimą. Šios grupės diskusijoje taip pat dalyvavo „Ryto“ gimnazijos direktorė E. Vilkienė, „Atgimimo“ mokyklos pavaduotoja ugdymui I. Lukošienė bei mokinių savivaldos kuratorė V. Šmitienė. Grupės diskusiją moderavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Brown. Kalbant  apie draugiškos mokyklos sampratą, aiškiai ir vienareikšmiškai nuskambėjo mintis: „Draugiška ir gera  mokykla yra ta, kurioje gera būti. Kurioje saugu, nepatiri nei bendraamžių patyčių ar per didelio mokytojų spaudimo“. Pokalbio metu nuskambėjo pasiūlymas apsvarstyti mokyklinių uniformų klausimą – mėgstantiems laisvesnį aprangos stilių, pavyzdžiui, sudaryti galimybes dėvėti džemperius. Eglė Matkevičiūtė pasiūlė įrengti mokyklose vietas plastikinės taros surinkimui, kurią vėliau pridavus, išlaidas galima panaudoti mokinių tarybų iniciatyvoms.

 

Penktosios grupės diskusijos „Sveikata ir sportas“ moderatoriai – savivaldybės Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėja – savivaldybės gydytoja E. Raulušaitienė ir Sporto centro direktorius V. Matkevičius džiaugėsi galimybe atvirai pasikalbėti ir išgirsti jaunimo nuomonę jiems rūpimais klausimais. Pagrindinėmis jaunimo sveikatos problemomis buvo įvardintos psichologinės problemos, mažas fizinis aktyvumas bei nesveika mityba. Jaunuoliai pasakojo, kaip sunku įgyvendinti aukštus mokytojų bei tėvų lūkesčius dėl mokymosi, taip pat išmaniųjų technologijų įtaką jų miego problemoms, negebėjimui susikaupti, bendravimui. „O kaip jūs patys manote, ką galima padaryti?“ – klausė savivaldybės gydytoja. Dovydas Čižauskas įvardijo keletą iniciatyvų. Ir  beveik visos jos susijusios su prevencinės veiklos organizavimu: moksleiviams neįdomios nuobodžios paskaitos, pasenusi medžiaga, fragmentiški bandymai vienkartinėmis akcijomis spręsti patyčių, rūkymo ar alkoholio vartojimo problemas. Jų manymu, kalbėti apie tai reikia nuolat, praktinius užsiėmimus, aktyvias užduotis derinti su naujausiais moksliniais tyrimais. Labai padeda, kai į šias veiklas įsitraukia patys jauni žmonės, jų nuomonė priimama labiau, nei suaugusiųjų – mokytojų ar tėvų.

Dar viena įvardinta aktuali sveikatos ugdymo mokykloje – lytiškumo ugdymas. „Tikrai neskiriama tam pakankamai dėmesio“, – sakė Gintarė. – Kodėl negalima organizuoti atskirų susitikimų mergaitėms ir berniukams?“. Ieva Sutkutė siūlė pabandyti leisti patiems mokiniams mokslo metų pradžioje kartu su kūno kultūros mokytojais aptarti įvairesnes veiklas, prisiminti pamirštas sporto šakas. Reiktų organizuoti daugiau orientacinių varžybų, jose noriai jaunimas dalyvauja. Paliesta ir higienos reikmenų trūkumo mokyklose tvarka, ieškota būdų, kaip pačią bendruomenę galima įgalinti spręsti šias problemas.

 

Šeštoji grupė aptarė savanoriavimo galimybes Druskininkų savivaldybėje. Druskininkų jaunimo užimtumo centro direktoriaus pavaduotoja D. Norkūnienė išvardijo jaunimo organizacijas, priimančias savanorius: Druskininkų jaunimo užimtumo centras, lopšelis-darželis „Žibutė“, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija  „Viltis“, Socialinių  paslaugų centras, CARITAS, maltiečiai, Vaikų dienos centras „Džiugučiai“, Druskininkų  ligoninė, Viešoji biblioteka, klubas „Erzon“, Druskininkų Kultūros centras, mokyklos, gyvūnų prieglauda. „Jei turite pasiūlymų ar pageidavimų, kur dar norėtumėte savanoriauti, nedelskite ir kreipkitės. Jaunimo užimtumo centro kolektyvas atsakys į jūsų klausimus, konsultuos ir pačias organizacijas, ir jaunus žmones“, – kvietė D. Norkūnienė.

Gražia patirtimi, įgyta savanoriaujant, dalijosi vaikų centro „Džiugučiai“ savanorė Ieva Dovidauskienė,  kuri sakė, kad jausmas, kai padarai gera, kažkam padedi, yra neįkainuojamas. Jauna mokytoja mano, kad dar labiau skatinti savanorystę mieste padėtų mokymai savanoriams ir juos priimančioms organizacijoms, savanorystės galimybių žemėlapis mieste, gerosios patirties dalybos, bendri forumai, susitikimai.

Septintosios grupės diskusijos tema – „Jaunimo įsidarbinimas“. Planuojantiems vasaros metu padirbėti gerų žinių turėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja V. Grigorienė – Savivaldybės vadovų vieningu sprendimu jau dabar ieškoma galimybių įdarbinti jaunuolius nuo 14 metų. Tiriamas poreikis, skaičiuojami finansiniai ištekliai, bendraujama su miesto įmonėmis ir verslininkais, kurie norėtų prisijungti prie iniciatyvos, kad tie jaunuoliai, kurie atsakingai nusiteikę padirbėti, įgyti darbinės patirties, turėtų tokią galimybę.

„Supratau, kaip svarbu yra dalyvauti tokiuose susitikimuose, palaikyti gyvą ryšį su jaunimu mokyklose. Tikrai esu nusiteikusi bendradarbiauti, rengti bendras veiklas“, – sakė diskusijoje dalyvavusi ir Alytaus teritorinės darbo biržos Druskininkų skyriaus vedėja D. Naujalienė.

Jaunimo politikos kokybė vertinama pagal tam tikrus kriterijus – pagal tai, kiek jaunimas yra įtraukiamas į jiems svarbių sprendimų priėmimą, koks dėmesys ir finansavimas yra skiriamas jaunimo veikloms, kaip tenkinami jaunimo poreikiai integruojant juos į bendruomenės gyvenimą. „Ir toliau bus skiriamas didelis dėmesys jaunimo užimtumo skatinimui, paslaugų plėtrai, finansuojamos naujos veiklos ir projektai“, – sakė diskusiją apibendrinęs meras R. Malinauskas. Didžiuojamės, kad šioje srityje  esame lyderiai, ir šių pozicijų niekam nesiruošiame užleisti“.

Siekiant užtikrinti jaunimo užimtumą tolygiai geografiškai savivaldybėje – mobilus darbas kaimiškose bendruomenėse

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 
 
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.