Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Dėmesio, nauja paslauga: atliekų surinkimo aikštelėje - mainai naudotais daiktais!

Paviljonuose galima surasti naudingų daiktų.

Daiktai, kuriuos vieni žmonės išmeta, kitiems gali būti labai reikalingi.  Tuo neabejoja Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) ir Druskininkų savivaldybės administracija, nusprendusi Gardino gatvėje esančioje didelių gabaritų surinkimo aikštelėje pastatyti daiktų mainų paviljoną.

 

Dar pernai regione veikiančiose didelių gabaritų bei kitų atliekų surinkimo aikštelėse buvo pastatyti paviljonai, kuriuose priimami ir laikomi vieniems atliekomis tapę, bet kitiems dar reikalingais ir naudojamais galintys būti daiktai. Šiuos daiktus: drabužius, baldus, namų apyvokos reikmenis ir kitus – norintieji gali užeiti į paviljoną ir pasiimti.

Nuo šių metų rugpjūčio mėnesio tokia mainų veikla pradėta vykdyti ir Druskininkų didelių gabaritų bei kitų atliekų surinkimo aikštelėje, esančioje Gardino g. 100.

 „Tai – tikrai labai reikalingas ir sveikintinas sprendimas, kuris užtikrina ir ekologiškesnį, ir racionalesnį vartojimą. Iki šiol ne kartą yra buvę atvejų, kai į atliekų surinkimo aikšteles būdavo atvežama dar tikrai gerų, naudoti tinkamų daiktų, kuriuos žmonės norėdavo pasiimti, bet darbuotojai negalėdavo to leisti, nes tai prieštaravo įstatymams”, - kalbėjo A. Reipas, neabejojantis jau veikiančių daiktų keitimosi paviljonų ir statomo jų mainų punkto nauda ir perspektyvomis.

„Ši veikla labai svarbi ir ekologiniu, ir socialiniu, ir ekonominiu požiūriu. Mūsų visuomenėje yra žmonių, kurie neišgali nusipirkti net ir būtiniausių daiktų. Taip pat yra žmonių, kurie siekia mažinti vartojimą, pirmenybę teikia naudotiems, o ne naujiems daiktams. Kai daiktai yra prikeliami antram gyvenimui ir jie jau nebetampa atliekomis, tada jų nereikia deginti, smulkinti ir kitokiu būdu apdoroti, o mes tik atliekame tokį minimalų tarpininko vaidmenį, todėl čia matome ir ekonominę naudą, todėl tokio paviljono atsiradimas labai reikalingas”, - sakė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.

Druskininkų  gyventojai jau supranta, kad didelis vartojimas lemia ir gausėjantį atliekų kiekį, didėjantį taršos mokestį už sąvartyne pašalintas atliekas (daugelį lakuotų baldų negalima nei sudeginti nei apdoroti kitais būdais), didėjančią rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

 2018 m. Druskininkų savivaldybės stambių gabaritų aikštelėje surinkti atliekų kiekiai statistiniam Druskininkų gyventojui sudarė 93,32 kg/metus. Tai yra tikrai aukštas rodiklis. Pradėjus veikti mainų punktui, tikėtina,  šį rodiklį pavyks sumažinti ir bus pasiekta ekonominė nauda.
Mainų paviljonus aptarnauja atliekų surinkimo aikštelių darbuotojai. Jei gyventojai atveža gerų daiktų, darbuotojai paprašo juos dėti ne į atliekų konteinerius, kaip būdavo anksčiau, o neša juos į paviljoną, iš kur tuos daiktus kiti žmonės gali pasiimti.

 Primename aikštelės darbo laikas: II-VI 9.00-18.00.

Ši paslauga nieko nekainuoja ir norintiems daiktus palikti, ir norintiems juos pasiimti.

 

 Kai kam šie baldai gali būti naudingi.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.