Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Druskininkuose ilgai lauktas įvykis – pasirašyta kultūros centro rangos sutartis

Druskininkų kurortas jau 19 metų puoselėjantis kultūrinio turizmo kryptį, pagaliau gali pasidžiaugti oficialia grandiozinio kultūros centro projekto pradžia. Kovo 8 d. Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė bei pagrindinio partnerio UAB „Statybų kodas“  laikinai einanti direktoriaus pareigas M. Gudžiūnaitė pasirašė kultūros centro rangos darbų  sutartį. Rangos darbus atliks jungtinės veiklos partneriai - UAB „Statybų kodas“ ir UAB „Sonus exsertus“. Kultūros centro rangos darbų kaina - 28,8 mln. Eur. Projektą numatyta finansuoti savivaldybės bei valstybės lėšomis.

Sutarties pasirašymo metu taip pat dalyvavo: Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas, mero pavaduotojas L. Urmanavičius, savivaldybės administracijos bei kiti rangos sutartį ruošę specialistai. Buvo aptarti artimiausi darbai, techniniai sprendimai.

UAB „Uostamiesčio projektas“ architektai, įgyvendindami Druskininkų savivaldybės sąlygas suprojektavo subtilių, apvalių siluetų architektūrinį unikalų objektą, kuris harmoningai įsilies į Druskininkų kurorto aplinką. Eksterjerui bus naudojami akmens, medžio, tinko, natūralios rūdinto plieno detalės. Druskininkų kultūros centras suprojektuotas kaip vientisa kultūrinė erdvė, apjungianti galimybę suteikti įvairaus spektro ir aukščiausios kokybės kultūrinius renginius tiek miestiečiams, tiek miesto svečiams. Projektuojamą pastatą sudaro: didžioji salė – 1175 vietų, mažoji salė – 500 vietų, kino salė – 151 vietos, bei šias sales apjungiantys holai. Taip pat numatytos repeticijų salės. Kino salės blokas suprojektuotas taip, kad galėtų veikti nepriklausomai nuo kultūros centro, o prireikus būtų galimybė sujungti holus į vieną bendrą erdvę renginių metu. Patalpų išdėstymas funkciškai suplanuotas taip, kad kultūros centre vienu metu galės vykti: konferencijos, koncertai, repeticijos, kino seansai. Žmonių srautai bei įvairūs renginių garsai netrukdys vieni kitiems. Numatyta unikali vieta žiūrovams, kurie pertraukų metu galės prasiblaškyti ant centro stogo įrengtoje modernioje erdvėje, kurioje esant geram orui taip pat vyks ir įvairūs koncertai.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas pasidžiaugė pasirašyta sutartimi ir teigė: „Šiandien istorinė ir ypatinga diena Druskininkams. Išskirtinio lygio objektas, kuris sugebės transformuojant erdves vienu metu jose rengti keletą skirtingo žanro renginių taps vienu moderniausių kultūros židinių ne tik visoje Lietuvoje, bet ir visame Pabaltyje“. Meras akcentavo būsimo centro unikalumą ir pabrėžė, kad erdvės bus naudojamos ne tik šalies, bet ir tarptautinio lygio atlikėjų koncertams bei kitiems renginiams.

Projektas ne kartą buvo pristatytas nacionaliniu lygiu, LR Seimo Kultūros komiteto nariams, ministerijų bei Vyriausybės nariams. Rengiant šį projektą buvo skiriamas išskirtinis dėmesys kokybei. Siekiant užtikrinti rangos darbų konkurso kokybę  buvo pasitelkti nepriklausomi ekspertai. Taip pat buvo konsultuojamasi su didelę patirtį panašių pasaulinio lygio objektų statybose ir įrangos parinkime turinčiais tarptautiniais ekspertais. Ypač daug dėmesio skirta akustikos sprendiniams, taip pat įrangai, kuri sudaro beveik 10 mln. Eur. projekto vertės.

Savivaldybės administracijos direktorė pažymėjo, kad daug pastangų ir laiko kainavęs projektas išsiskiria itin aukšta kokybe. „Intensyvus darbas su nepriklausomais ekspertais, konsultacijos su panašių pasaulinio lygio objektų statybose patirtį turinčiais specialistais buvo nuoseklus darbas siekiant sukurti modernų, išskirtinį  ir tarptautiniams renginiams pritaikytą centrą“, - sakė V. Jurgelevičienė.

Šio įspūdingo projekto numatoma trukmė – 3 metai, jo pabaiga numatyta 2021-aisiais. 2021 metais Druskininkuose vyks Pasaulio lietuvių žaidynės, kurių atidarymo ceremonija planuojama naujame kultūros centre.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.