Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptartas pasiruošimas šiltajam sezonui ir kiti aktualūs klausimai

Prasidedant šiltajam sezonui, tradiciškai sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Kaip numato teisės aktai, komisijai vadovauja savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, komisija sudaryta iš visų atsakingų institucijų atstovų ir administracijos specialistų. Posėdyje aptarta institucijų ir įstaigų pasirengimas reaguoti į įvairias ekstremalias situacijas, savivaldybės civilinės saugos sistemos būklė,  afrikinio kiaulių maro situacija ir prevencijos priemonės, paukščių gripo grėsmės ir kitos aktualijos.

 

Kaip informavo posėdyje dalyvavę atsakingų institucijų atstovai, paruošiamieji darbai šiltajam sezonui yra atlikti. Posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad gamtinio pobūdžio gaisrų klausimu bendruomenė darosi sąmoningesnė, piktybinių žolės padegimo atvejų savivaldybėje nebuvo.

Posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad įsigaliojus naujiems teisės aktams nuo gegužės 1 dienos visuose butuose, individualiuose namuose ar sodo nameliuose privalės būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Detektoriai garsiniu signalu įspėja apie gresiantį gaisro pavojų - detektorių įrengimas padės išsaugoti žmonių gyvybes ir išsaugoti turtą.  Be to, kilus gaisrui, draudimo bendrovės visada pasidomi, ar gaisras galėjo kilti dėl žmogaus kaltės, ar būste buvo įrengtas dūmų detektorius. Komisijos nariai tikisi, kad druskininkiečiai į savo ir artimųjų saugumą žiūrės atsakingai ir pasirūpins dūmų detektorių įrengimu.

Gyventojai taip pat raginami prisijungti prie Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos ir tiesiogiai į savo mobiliuosius telefonus gauti informaciją apie galimas ekstremaliąsias situacijas, grėsmes ar pavojus.  Informaciją kaip į savo išmaniuosius telefonus įsidiegti programėlę gyventojai gali rasti tinklalapyje www.vpgt.lt skiltyje Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema.

 Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė domėjosi kelių būkle kaimiškosiose teritorijose bei miškuose, kur vežama mediena. „Kelių būklės gerinimas yra prioritetinis darbas seniūnijose - taikysime kelių dulkėjimo mažinimo priemones, reguliariai greideriuosime kelius. Ne mažiau svarbūs ir miško keliai, kuriems neigiamą įtaką daro privačių medienos vežėjų darbai. Todėl turime ieškoti būdų, kaip efektyvinti sistemą ir sukontroliuoti medienos vežėjus, kurie privalo atstatyti sugadintus kelius. Privatiems vežėjams neatstačius kelių žmonės kreipiasi į savivaldybę, į seniūnijas ir privatininkų padaryta žala atstatinėjama biudžeto lėšomis, todėl turime ieškoti būdų tobulinti sistemą“,  - sakė V. Jurgelevičienė.

Minėtais klausimais pasisakė Viečiūnų ir Leipalingio seniūnai. Posėdyje pasiūlyta kreiptis ir konsultuotis su taip pat miškingos Varėnos rajono savivaldybės atstovais, ieškoti galimybių kontroliuoti išduodant leidimus ir kitais būdais griežtinti kontrolę.

 Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos l.e.p viršininkė-veterinarijos inspektorė Rasa Jakelytė akcentavo, kad dėl kylančios afrikinio kiaulių maro grėsmės visoje Lietuvoje ir Druskininkų savivaldybėje kiaulių augintojai turi atsakingai įgyvendinti prevencines biologinės saugos priemones.  Druskininkų savivaldybė kiaulių augintojų yra palyginti labai nedaug, specialistai reguliariai apsilanko ūkiuose, stebi ir kontroliuoja situaciją. Atsižvelgiant į tai, kad Europoje jau yra užfiksuota paukščių gripo atvejų, akcentuota, kad būtina laikytis prevencinių priemonių taip apsaugant savo turtą t.y. auginamus naminius paukščius.

Vyriausiasis specialistas civilinei saugai Albinas Žaliaduonis apžvelgė Druskininkų savivaldybės civilinės būklės 2017 metų situaciją: galimų pavojų ir ekstremaliųjų situacijų rizikos analizę, ekstremaliųjų situacijų valdymo ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos priemonių planus. Civilinės saugos klausimais gyventojai buvo šviečiami savivaldybės tinklalapyje, vietinėje spaudoje ir dalinant lankstinukus.  Bendrojo ugdymo įstaigose buvo surengtos evokuacijos pratybos. Planuojama šias pratybas tęsti ir šiais metais.

 Komisijos posėdyje svarstyta UAB "Litesko" filialo Druskininkų šiluma vadovo, komisijos nario Marijan Burinskij iškelta labai rimta problema dėl Druskininkų katilinėje pasikartojančiai nutrūkstančio elektros energijos tiekimo. M. Burinskij pažymėjo, kad jeigu tai būtų nutikę esant dideliam šalčiui pasekmės gyventojams galėjo būti labai skaudžios. Todėl nuspręsta klausimą dėl elektros tiekimo patikimumo kelti suorganizavus atskirą susitikimą su ESO atstovais.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 

 

 
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.