Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014
 
Spausdinti
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Renovuoti daugiabučiai

Druskininkų savivaldybėje daugiabučių namų modernizacija pradėta 2012 metais. Šiandien Druskininkuose, Leipalingio miestelyje bei Viečiūnuose jau galima pamatyti devynis atnaujintus daugiabučius.  Dar 21-ame daugiabutyje vyksta renovacijos darbai, trijuose jie bus pradėti netrukus. Savivaldybės iniciatyva investiciniai planai parengti 84 daugiabučiams, 59-ių namų gyventojai pritarė šių planų įgyvendinimui. Dar 66 daugiabučių gyventojams investiciniai planai bus pristatyti netrukus.

Pakeisti langai, apšiltintos sienos, cokolis, stogai, įstiklinti balkonai – šie darbai ne tik pagerino pastatų estetinę išvaizdą, bet ir ženkliai sumažino šilumos nuostolius.

Visų senos statybos daugiabučių problema – prasta jų techninė būklė bei šiuolaikinių standartų neatitinkančios energetinės savybės. Senos statybos namuose dažnai patiriami net iki 50 proc. šilumos nuostoliai. Ir nors gyventojai tvarko ir remontuoja savo butus, tačiau paties namo būklė išlieka prasta. Net ir pavienių energiją taupančių priemonių įgyvendinimas leidžia sumažinti šilumos nuostolius. Tuo prieš keletą metų įsitikino seniūnijose esančių daugiabučių gyventojai. Tuomet Druskininkų savivaldybės iniciatyva 30-yje daugiabučių namų Viečiūnuose ir Leipalingyje buvo pakeistos laiptinių ir rūsių durys bei langai. Savivaldybės pastangos bent šiek tiek sumažinti gyventojų patiriamus šilumos nuostolius pasiteisino. Vėliau šiose seniūnijose kompleksiškai renovuoti trys daugiabučiai.

Bene intensyviausiai renovacijos darbai vyksta M. K. Čiurlionio gatvės kvartale. Šis daugiabučių kvartalas pasirinktas ne atsitiktinai – tai seniausių energetiškai neefektyviausių daugiabučių kvartalas.

Renovacijos nauda žmonėms iš ties žymi. Renovavus šildymo sistemą ir butuose įrengus individualius šilumos reguliatorius, gyventojai gali reguliuoti temperatūrą pagal savo poreikius ir tokiu būdu ne tik sutaupyti nemažai lėšų, bet ir gyventi komfortiškoje aplinkoje. Dar vienas renovacijos privalumas – būsto vertės padidėjimas. Renovuotame name esančių butų kainos didesnės nei tokių pačių butų, esančių senuose, nerenovuotuose namuose. Be to, atlikus modernizacijos darbus gerokai pailgėja pastato eksploatacijos laikas – juk nusidėvėję langai, durys, vamzdynai mažina energetinį pastato efektyvumą, netaupo šilumos.

Gyventojams svarbiausia žinoti, kad renovacijos darbams atlikti reikalingi kvalifikuoti specialistai, sertifikuotos ir kokybiškos medžiagos ir pasirinktas tinkamas energijos taupymo priemonių paketas. Druskininkų savivaldybėje, siekiant informuoti gyventojus apie būstų renovacijos naudą, buvo organizuojami susitikimai su specialistai, gyventojai buvo kviečiami vykti į kitus miestus ir įvertinti jau atliktus daugiabučių namų modernizavimo darbus, buvo parengti ir pristatyti daugiabučių namų atnaujinimo investiciniai planai. Taip pat parengta Druskininkų savivaldybės energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programa.

Apie renovaciją galima kalbėti iš tiesų daug, tačiau geriausiai jos privalumus atspindi šilumos sąskaitų skirtumai vienodo tipo renovuotuose ir nerenovuotuose namuose. Pažvelgus į praėjusių metų gruodžio rezultatus matyti akivaizdus kainų pokytis devyniaaukščiuose namuose. Toje pačioje Druskininkų gatvėje esančių nerenovuotų namų butų savininkai mokėjo apie 4,52 Lt/kv.m, tuo tarpu renovuotų namų – nuo 2,96 Lt/kv.m iki 3,67 Lt/kv.m. Kainų skirtumas akivaizdus ir penkiaaukščiuose namuose – nerenovuoto namo gyventojai moka apie 7,80 Lt/kv.m., tuo tarpu renovuotų penkiaaukščių gyventojai mokėjo nuo 3,68 Lt/kv.m. 4,02 iki Lt/kv.m.

Spartų ir kokybišką senų daugiabučių atnaujinimą Druskininkuose gyrė ne vienas šalies energetikos specialistas. Druskininkai, kaip efektyvios renovacijos pavyzdys, minimas net aukštosiose mokyklose. Tačiau pagrindinis tikslas – pagerinti žmonių gyvenimo sąlygas. Juk šiltesnis ir jaukesnis būstas, sutvarkyta aplinka džiugina akį bei sukuria komfortiškesnes gyvenimo sąlygas. 

Daugiabučiai iki renovacijos:

Daugiabučiai po renovacijos:

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 

 

 
 
 
 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.
Pirmadienį - penktadienį nuo 12.00 iki 13.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.