Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
 
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 55 355,
Faks. (8 313) 55 376
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

RENGINIŲ KALENDORIUS
Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba
Pradžia


Savivaldybės naujienos
Supaprastinama dokumentų pateikimo kitų ES šalių institucijoms tvarka

Kaip informuoja Druskininkų savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius, 2019 m. vasario 16 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2016/1191, kuriuo skatinamas laisvas piliečių judėjimas supaprastinant tam tikrų viešųjų dokumentų pateikimo Europos Sąjungoje reikalavimus ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1024/2012 (toliau – Reglamentas).

Reglamentas taikomas visose ES valstybėse narėse. 

 

Reglamentas yra taikomas valstybės narės valdžios institucijų (civilinės metrikacijos įstaigų, notarų, teismų, konsulinių įstaigų) pagal jos nacionalinę teisę išduotiems viešiesiems dokumentams, kurie turi būti pateikti kitos valstybės narės valdžios institucijoms  ir kurių pirminė paskirtis yra patvirtinti vieną ar daugiau iš šių faktų: gimimą; mirtį; vardą ir pavardę; santuoką, įskaitant santuokinį veiksnumą, ir santuokinę padėtį; santuokos nutraukimą, gyvenimą skyrium (separaciją) ar santuokos pripažinimą negaliojančia; registruotą partnerystę, įskaitant teisę sudaryti registruotą partnerystę ir registruotos partnerystės padėtį; registruotos partnerystės nutraukimą, gyvenimą skyrium (separaciją) arba registruotos partnerystės pripažinimą negaliojančia; tėvystę; įvaikinimą; faktą, kad asmuo yra gyvas; faktą, kad asmuo yra gyvas;  nuolatinę gyvenamąją vietą ir (arba) gyvenamąją vietą; pilietybę; teistumo nebuvimą, su sąlyga, kad su šiuo faktu susijusius viešuosius dokumentus Sąjungos piliečiui išduoda jo pilietybės valstybės narės valdžios institucijos.

 

Nuo 2019 m. vasario 16 d. visiems šiems aukščiau išvardintiems dokumentams nėra taikomas reikalavimas notarine forma dokumentus tvirtinti pažyma (Apostille). Tai reiškia, kad asmeniui, kuris nori pateikti kitos valstybės narės institucijoms vieną iš aukščiau išvardintų dokumentų, nereikia gauti šio dokumento Apostillės.

Pažymėtina, kad Reglamentu yra nustatomos daugiakalbės standartinės formos, kurios skirtos naudoti kaip pagalbinė medžiaga vertimui tų viešųjų dokumentų, prie kurių jos pridedamos, todėl iš viešąjį dokumentą kartu su daugiakalbe standartine forma teikiančio asmens neturėtų būti reikalaujama pateikti to viešojo dokumento vertimą.

Lietuvos Respublikoje daugiakalbės standartinės formos asmens prašymu gali būti pridedamos prie gimimo, santuokos, mirties įrašą liudijančių išrašų, pažymos dėl kliūčių sudaryti santuoką nebuvimo, prie pažymų apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą (jas išduoda civilinės metrikacijos įstaigos).

Už daugiakalbės standartinės formos išdavimą yra numatyta valstybės rinkliava 2,90 EUR.

Jeigu asmuo iki Reglamento įsigaliojimo turi tam tikro viešojo dokumento patvirtintą vertimą, šis vertimas yra ir toliau pripažįstamas ir iš tokio asmens neturėtų būti reikalaujama pateikti daugiakalbės standartinės formos.

„Taigi, įsigaliojus Reglamentui, sumažėjo finansinė našta Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams ne tik dėl to, kad nebereikia gimimo, santuokos, mirties įrašą liudijančių išrašų, pažymų dėl kliūčių sudaryti santuoką nebuvimo, pažymų apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą notarine forma tvirtinti pažyma (Apostille), bet ir dėl to, kad nereikia atlikti minėtų dokumentų vertimo, jeigu prie jų bus pridedama daugiakalbė forma, kuri skirta naudoti kaip pagalbinė medžiaga šių dokumentų vertimui“, -- teigė Druskininkų savivaldybės Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Janina Sinkevičienė.  

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams

 
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.

 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
Faks. (8 313) 55 376
info@druskininkai.lt

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.