#pirmikartai - pirmųjų atradimų džiaugsmas

Druskininkai pilni atradimų ir nesibaigiančių pirmųjų kartų potyrių.

Iškeltos rankos ir glostantis plaukus vėjas lekiant dviračių takais. Po kojomis atsiverianti Druskininkų panorama iš skrydžio Lynų keliu. Pirmą kartą išgirstos Druskininkų legendos.

Pirma kartą nuo delno nusklendžianti boružė tavo vaiko delne.

Lynų kelias

Gaivinantis atradimų vėjasDruskininkų dviračių takuose

Nerkite į naujas keliones ir atradimus su dviračiais po kurortą – atnaujinti Druskininkų dviračių takai ir pirmųjų atradimų džiaugsmas laukia jūsų.

Dviračių takais, nusidriekusiais 60 km per pušynus iš miesto centro, galima aplankyti etnografinį Švendubrės kaimą su Velnio akmeniu, M. K. Čiurlionio pamėgtus Raigardo slėnio takus, muziejų „Grūto parkas“, tautodailininko Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parką, miško muziejų „Girios aidas“. Miesto ribose lankytojų laukia istorijos pamokos Miesto muziejuje, pažintis su garsiais menininkais M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje ir V.K. Jonyno galerijoje. Akį traukia Vijūnėlės parkas, kiekvieną pavasarį pražystantis narcizų jūra bei Gydyklų parke šokantis ir grojantis spalvingas fontanas.

Rinkis iš keturių maršrutų ir patirk pirmuosius kartus Druskininkuose!

Dineikos parkas

Prisiliesk prie istorijos -pirmi kartai atrandant protėvių papročius

Ieškodami naujų patirčių kartais nesusimąstome, kad autentiški dalykai ir dar nepatirti pirmi kartai slypi mūsų turtingoje istorijoje, protėvių amatuose ir papročiuose.

Ne visi vaikai yra matę, kaip atsiranda medus, kaip kūrenama krosnis, ne visi girdėjo tikrą dzūkų tarmę. Druskininkų apylinkėse tikruose dzūkiškuose ūkiuose gali pamatyti, kaip vietos gyventojai gamina sūrius, išgauna medų, šoka tautinius šokius ir žaidžia senovinius žaidimus!

Edukacines programas ir vakarones Druskininkų apylinkėse organizuoja „Sūrūs vėjai“. Tautinius amatus – žvakių liejimą, kiaušinių marginimą vašku, šiaudinių sodų ar paukštelių rišimą – galite išbandyti menininkų dirbtuvėse „Menų kalvė“. Pirmą kartą liesite savo rankomis pagamintus suvenyrus „Sūrios pamokos“ metu. Tradicinį šakotį išsikepsite edukaciniame užsiėmime „Romnesoje“.

Druskininku miesto muziejus

Nebijok būti kitokiu-miestas, įkvepiantis kurti

Kūryba išlaisvina fantaziją, o kiekvienas mūsų kūrinys – mažas stebuklas ir naujai išgyventas pirmas kartas.

Druskininkai – talentingojo genijaus M. K. Čiurlionio miestas. Gyvendamas Druskininkuose, jaunasis M. K. Čiurlionis nutapė vieną poetiškiausių savo serijų – „Žvaigždžių sonatą“.

Jau XIX amžiuje Druskininkai traukė Peterburgo, Varšuvos, Vilniaus meno pasaulio žmones. Eliza Ožeškienė sėmėsi čia įkvėpimo savo apsakymams, Napoleonas Orda – architektūriniams peizažams, Stanislovas Moniuška – romantiškiems kūriniams. Iš Druskininkų kilo pasaulinio garso kubistas Žakas Lipšicas ir Holivudo aktorius Čarlzas Bronsonas.

Pažinkite Druskininkų istorinį paveldą ir šiuolaikinį meną muziejuose ir edukacinėse programose, sužinokite netikėtas sąsajas tarp kurorto ir kino istorijos.

Pažadinkite savyje kūrėją.

Išlaisvinkite vaizduotę ir fantaziją.

Čiurlionio miestas