#pirmikartai gamtoje

Druskininkų gamta įkvėps iš naujo išgyventiems pirmiems kartams.
Pirmas prisilietimas basomis kojomis prie miško samanų. Pirmas įkvėpimas gintaru kvepiančiu pušų prisodrintu oru. Svaiginantis šimtatūkstantinės narcizų pievos žydėjimas.

Druskininkai – gausiai gamtos apdovanotas kurortas. Kurorto ir jo apylinkių gamta padeda atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir įtampą.

Tai, ko mums taip reikia dabar.

Mergeliu akys

Šimtametės tradicijosir harmonija su gamta

Druskininkai – miškingiausias Lietuvos kurortas. Miesto centre žaliuoja medžiai, kurortą supa šimtamečiai pušynai. Ramiam atokvėpiui kviečia gamtos oazės kampeliai – parkai ir lauko muziejai.

Ar teko lankytis Karolio Dineikos sveikatingumo parke? Jis didžiuojasi turininga istorija – gydomąją ir fizinę kultūrą derindami su gamtiniais veiksniais, parko specialistai sulaukė plataus pripažinimo. Dar 1924 m. įkurtas sveikatingumo parkas buvo ir antrasis nudistų parkas Europoje. Čia žmonės mankštinosi be drabužių, kad taptų sveikesni judėdami saulėje ir grūdintųsi vėjyje. Pasakojama, kad kasdien jame apsilankydavo po tris tūkstančius žmonių.

Tai gamtos oazės kampelis, kur galima ramiai pavėsinėje paskaityti knygą, pasigrožėti gėlynais, atsipalaiduoti pirtyje, atsigaivinti kaskadinėse maudyklėse ir pasimėgauti saulės voniomis, geriant nemokamai teikiamą žolelių arbatą aerojonoterapijos paviljone, pasportuoti ant lauko treniruoklių ar tiesiog pasivaikščioti parko takais.

K. Dineikos sveikatingumo parkas laukia sugrįžtančių lankytojų, norinčių pasimėgauti unikaliu gamtos prieglobsčiu.  Iš šimtamečių tradicijų kylanti saulės, oro, vandens procedūrų ir mankštos harmonija po ilgo karantino laikotarpio atneš teigiamas emocijas – atgaivins ir kūnus, ir sielas.

Tarsi pirmą kartą.

Dineikos parkas

Tarsi pirmą kartą, savarankiškai...Įkvėpk Druskininkų.

Deguonies terapijos procedūromis galite mėgautis ne tik sveikatinimo ir grožio centruose – kurortą supančių pušynų dėka Druskininkų oras prisotintas organizmui reikalingais elementais. Užtenka išeiti ilgesniam pasivaikščiojimui, ar išvažiuoti dviračiais ir Jūs jau mėgaujatės oro terapija. Druskininkų oras yra itin švarus – jo poveikį iš karto pajunta iš didmiesčių ar užsienio atvykę svečiai.

Druskininkų kurortas gyvena harmonijoje su gamta: čia puikios sąlygos sportuoti, pramogauti, leisti laisvalaikį su draugais ar šeima. Išgyventi džiugius gyvenimo pirmuosius kartus iš naujo.

Meilės sala

Kurorte -įsimylėti iš naujo

Druskininkuose ir jų apylinkėse galima keliauti tiek gaivališkos gamtos ir jaunystės dermės apipintų legendų takais, tiek atrasti romantiškų kurortinių istorijų pėdsakus. Kurortą yra pamėgę jaunavedžiai., o ir patys Druskininkai atsirado… iš meilės.

Keliaudami dviračio takais nuo „Grožio šaltinio“ Nemuno pakrante, netrukus išvysite įspūdingą Meilės salos panoramą.

Čia, iš abiejų pusių Nemuno krantuose per Jonines liepsnodavo laužai, mergaitės ir vaikinai prie jų pynė vainikus ir dainavo. Kai Nemuną apgaubdavo sutemos, jaunuoliai vainikėlius su žvakute ir savo vardu paleisdavo į vandenį. Pasak legendos, jei Nemuno verpetai mergaitės ir vaikino vainikus šalia Meilės salos sujungdavo, jiems buvo lemta būti drauge.

Legenda taip pat pasakoja, kad kartą jaunuolių vainikai susijungė šalia salos, prie Mizarų kaimo. Jaunuoliai puolė į luotą ir prisiyrė prie vainikėlių, tačiau bandant juos paimti, valtis apsivertė. Bangos nusinešė abu kūnus. Ji laikė vainikėlį, jis – ją. Nuo tada Nemuno sala, esanti ties Druskininkais, pradėta vadinti Meilės sala, o joje – kūrenti aukuras, skirtas meilės deivei Mildai.

Akivaizdu, kad Druskininkai atsirado iš meilės, o kurorto istorija yra nuolat besivystanti ir gamtos legendų įkvėpta amžinos meilės istorija.

Nuo pat pirmojo susitikimo Dineikos parke ir romantiškų kelionių įspūdinguose Raigardo slėnio takuose… Iki amžinos meilės priesaikos šalia lenkto jaunavedžių berželio.

Narcizai Druskininkuose